Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wydarzenia

Warsztaty wielkanocne – 21.03.2024 r.

Dzisiaj prezentujemy Wam piękne prace dzieci, które wzięły udział w czwartkowych warsztatach wielkanocnych.
Zapraszamy do śledzenia kolejnych wydarzeń!


 

Spektakl wielkanocny – 13.03.2024 r.

A tak naszych najmłodszych czytelników w nastrój świąteczny wprowadzili aktorzy teatru Arlekin. Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy ponownie!


 

Warsztaty tworzenia masek karnawałowych – 6.02.2024 r.

A tak oto świętowaliśmy tegoroczny karnawał. Ciekawe kto się kryje pod tymi pięknymi maskami?


 

Pogadanka o urokach zimy – 23.01.2024 r.

W jedno z minionych popołudni, spotkaliśmy się z naszymi najmłodszymi czytelnikami na tematycznej pogadance o zimie. Dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas i rozwianie chłodu pogody swoimi pięknymi uśmiechami.
Tym wydarzeniem zakończyliśmy cykl spotkań w ramach ferii 2024. Zapraszamy za rok!


 

Miś marzy skrycie o przyjacielu celebrycie – 22.01.2024 r.

Ach, co ten miś powymyślał! Nie mogliśmy się nadziwić i nie potowarzyszyć mu w jego bajkowej opowieści.
Dziękujemy za udział naszej niezawodnej widowni.


 

Warsztaty tworzenia kartek na Dzień Babci i Dzień Dziadka – 18.01.2024 r.

 

W ramach naszych spotkań w ferie, przygotowaliśmy warsztaty tworzenia kartek na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zobaczcie sami, jakie piękne prace stworzyły dzieci, które przyszły na zajęcia.


 

Warsztaty tworzenia stroików świątecznych – 19.12.2023 r.

To było wspaniałe popołudnie! Z niewielką pomocą nasi najmłodsi czytelnicy stworzyli wspaniałe ozdoby świąteczne. Takie fantastyczne i fantazyjne stroiki z pewnością będą najpiękniejszą ozdobą w ich domach.


 

Renifer Niko ratuje święta – 13.12.2023 r.

A kto to nas odwiedził? Teatr Blaszany Bębenek i Renifer Niko, który postanowił uratować święta. Nie udałoby mu się, gdyby nie pomoc z dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 1, Publicznego Przedszkola Nr 2 oraz Tuptusia.
Zapraszamy na kolejne bajkowe spotkania w naszej bibliotece.


 

Zwyczaje bożonarodzeniowe – spotkanie z dziećmi – 12.12.2023 r.

W atmosferze świątecznej zabawy, porozmawialiśmy z naszymi najmłodszymi czytelnikami o symbolach, jakie towarzyszą grudniowym uroczystościom w wielu domach. Wspaniale było oglądać te piękne uśmiechy i razem spędzić czas.


 

Miś z papieru – 28.11.2023 r.

A tak było na wtorkowych warsztatach. Nasi najmłodsi czytelnicy stworzyli przepiękne misie z papieru, a zabawy było przy tym co nie miara!
Zapraszamy na kolejne spotkania.


 

Lekcja biblioteczna – 16.11.2023 r.

Grupa IIIc z Publicznego Przedszkola Nr 2 odwiedziła nas po raz kolejny! Na lekcji bibliotecznej wspólnie czytaliśmy opowiadanie o jesieni, a po spotkaniu grupa oddała książki i wypożyczyła nowe pozycje.
Życzymy najprzyjemniejszej lektury.


 

Lekcja biblioteczna – 9.11.2023 r.

Na lekcjach bibliotecznych odwiedzają nas dzieci w różnym wieku. Dzisiaj o bibliotece, czytaniu książek i historii naszego miasta rozmawiałyśmy z drugoklasistami z PSP Nr 2.
Zapraszamy ponownie!


 

Lekcja biblioteczna – 7.11.2023 r.

Dziś na lekcji bibliotecznej spotkaliśmy się z cztero- i pięciolatkami z grupy III C Publicznego Przedszkola numer 2.
Nie możemy doczekać Waszych kolejnych odwiedzin!


 

Wojciech Ganczarek – spotkanie z podróżnikiem 12.10.2023 r.

Wczoraj gościliśmy w naszej bibliotece podróżnika – Wojciecha Ganczarka. Pięknie opowiedział nam o kolorycie i klimacie Paragwaju.
Dziękujemy Wam, naszym czytelnikom za tak liczne przybycie i udział spotkaniu.
Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!


 

Pogadanka o jesieni – fotorelacja

Jakże wspaniale bawiliśmy się razem podczas jesiennego spotkania w kąciku czytelniczym dla dzieci! Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne spotkania tematyczne.


 

Tydzień Zakazanych Książek – 2023 r.

Tydzień Zakazanych Książek to wydarzenie corocznie upamiętniające próby cenzurowania literatury w szkołach i bibliotekach. Ma na celu zwrócić uwagę na ważną kwestię wolności słowa i kreacji artystycznej. Obchody zostały zainaugurowane w latach 80 XX wieku po licznych protestach i procesie Island Trees School District przeciwko Pico, kiedy Sąd Najwyższy orzekł, że urzędnicy szkolni nie mogą zakazać wypożyczania danych książek w bibliotekach tylko z powodu ich zawartości.


 

Smerfy – 3.07.2023 r.

Wiele ciekawych osób można spotkać w naszej bibliotece, ale żeby... Smerfy? A tak! W trakcie swojego występu, Teatr Blaszany Bębenek zabrał nas do krainy tych małych niebieskich istot.
Nie byłaby to tak fantastyczna przygoda, gdyby nie towarzyszyły nam w niej dzieci z Publicznego Przedszkola Nr2, Przedszkola Tuptuś i Magic-Landu.
Dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy ponownie do naszej biblioteki. Nasze książki także przenoszą w fantastyczne światy.


Więcej zdjęć znajduje się na naszym profilu na Facebooku.


 

Warsztaty tworzenia kartek na Dzień Ojca

Co tu dużo opowiadać – było pięknie, wesoło i kreatywnie. Każdy chciałby dostać jedną z takich kartek, jakie przygotowali nasi czytelnicy. Włożyli w ich przygotowanie wiele zapału, pomysłowości i serca <3


 

Lekcje biblioteczne – 29.05 i 19.06

W te piękne, słoneczne dni na lekcjach bibliotecznych gościliśmy dzieci z Przedszkola Nr2 oraz drugoklasistów z PSP Nr3. Mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy Was ponownie i zabierzecie ze sobą do domów pachnące przygodą wakacyjne lektury.


 

 

Szkolenia komputerowe z e-usług Urzędu Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice

W związku z wprowadzeniem przez Urząd Miasta i Gminy w Jelczu-Laskowicach e-usług, przez maj odbywały się w bibliotece szkolenia komputerowe, podczas których mieszkańcy mogli poznać czym są e-usługi, jak będą one działać i w jaki sposób będzie można załatwiać swoje sprawy bez wychodzenia z domu, korzystając z komunikacji z Urzędem Miasta i Gminy w formie online. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się i korzystania z e-usług.

Więcej informacji na Facebook'u


Dzień Dziecka - 1.06.2023 r.

 

Co to był za Dzień Dziecka! Było bajkowo, kolorowo, kreatywnie, magicznie. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze biblioteczne stoisko oraz dzieciom, które tak aktywnie wzięły udział w warsztatach tworzenia zakładek do książek. Stworzyliście wspaniałe zakładki, które będą wam służyć długi czas podczas czytania bajek. Cieszymy się, że mogłyśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu i dołożyć pakiet atrakcji od biblioteki. Zobaczyć uśmiechy na twarzach szczęśliwych dzieci - bezcenne :)

Po zdjęcia zapraszamy na Facebook'a biblioteki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Lekcja biblioteczna – 9.05.2023 r.

Kolejne miłe odwiedziny w naszej bibliotece. Dzisiaj na lekcji bibliotecznej oprowadzaliśmy uczniów z pierwszej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.
Zapraszamy ponownie. Mamy nadzieję, że zostaniecie stałymi czytelnikami naszej biblioteki.


 

Lekcja biblioteczna – 28.04.2023 r.

W ten piękny piątek odwiedziły nas dzieci z klasy „0” PSP nr 2. Cieszy nas, że tak wiele grup przychodzi do biblioteki i chce zapoznawać się z literaturą.


 

Dlaczego tak kochamy książki? Spotkanie z dziećmi – 25.04.2023

Tak razem obchodziliśmy Święto Książek. Dziękujemy naszym najmłodszym czytelnikom za tak liczne przybycie. Cieszymy się, że świat książek Was zaciekawił swoimi kolorowymi propozycjami.


 

Lekcja biblioteczna – 24.04.2023 r.

Przedszkolaki z przedszkola Tuptuś odwiedziły nas wczoraj, żeby uczestniczyć w lekcji bibliotecznej.
Zapraszamy ponownie.


 

Warsztaty tworzenia zakładek

Kreatywność dzieci i nasza radość ze spotkań z nimi nie mają granic.
Zachęcamy do obejrzenia na naszych mediach społecznościowych zdjęć z warsztatów tworzenia zakładek do książek.


 

Lekcje biblioteczne – 17-18.04.2023 r.

Przez dwa dni gościliśmy na lekcjach bibliotecznych uczniów ze szkoły Altra. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie


 

Spotkanie z Michałem Witkowskim – 31.03.2023

W piątek gościliśmy w bibliotece Michała Witkowskiego. Wspaniale spędziliśmy czas na wspólnej rozmowie o literaturze, Wrocławiu, aktorstwie czy pracy przy nagrywaniu audiobooków.
Cieszymy się, że mamy takich zaangażowanych czytelników, którzy bardzo aktywnie i z zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu.
Nie przestawajcie śledzić informacji na naszej stronie i w mediach społecznościowych, gdzie będziemy zapowiadać inne wydarzenia.


Warsztaty wielkanocne

Tak pracowaliśmy na przedświątecznych warsztatach. Najpiękniejsze wielkanocne palmy to takie, które tworzy się samemu.


 

Wójcicki wieczór literacki z okazji Dnia Kobiet

Wójcicki wieczór literacki z okazji Dnia Kobiet jest już za nami. Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich w Wójcicach za zaproszenie do współpracy, panu Piotrowi Pilarskiemu za występ oraz wszystkim Paniom za liczne przybycie i wspólną zabawę.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji, która jest dostępna na Facebooku.


 

Lekcja biblioteczna – 3.03.2023 r.

Dziś odwiedziły nas czterolatki z Publicznego Przedszkola nr 2.
Zapraszamy na kolejne wspólne czytanie bajek.


 

Ferie 2023 – fotorelacja

Tegoroczne ferie się skończyły, ale ich wspomnienia pozostaną z nami na zawsze.
Dziękujemy naszym najmłodszym czytelnikom za ich odwiedziny w Bibliotece. Mamy nadzieję, że miło spędziliście czas na naszych wspólnych pogadankach przy książkach i warsztatach plastycznych.


 

Karnawał – spotkanie dla najmłodszych

Radość i energia to odczucia przewodnie tego wspaniałego okresu w roku, jakim jest karnawał. A my jesteśmy jeszcze bardziej zadowolone, kiedy widzimy takie piękne uśmiechnięte dziecięce twarze w naszej bibliotece.
Załączamy zdjęcia z pogadanki karnawałowej i zapraszamy na kolejne spotkania, bo to na pewno nie było ostatnie.


 

Lekcja biblioteczna – 18.01.2023 r.

Nowy rok – nowe lekcje biblioteczne. Drugoklasistów z PSP Nr 2 w świat literatury wprowadzała pani Irena.


 

Zwyczaje bożonarodzeniowe [dla najmłodszych]

O Świętach przed Świętami rozmawialiśmy z najmłodszymi czytelnikami naszej biblioteki. Czas upłynął nam w miłej, spokojnej atmosferze wspólnego czytania opowiadań, rozmów o bożonarodzeniowych zwyczajach oraz rysowaniu.
Zapraszamy na kolejne spotkania w przyszłym roku.


 

Warsztaty – gwiazdki z rolek po papierze

Gwiazdy świecą nie tylko na niebie – w bibliotece też to się zdarza. Tak oto w zeszłym tygodniu tworzyliśmy świąteczną magię na warsztatach składania gwiazdek z rolek po papierze.


 

Warsztaty – Miś z włóczki – 24.11.2022 r.

Tak oto świętowaliśmy z naszymi najmłodszymi czytelnikami tegoroczny Dzień Pluszowego Misia. Kreatywność dzieci nie zna granic i pozwoliła stworzyć piękne pluszaki – a każdy  z nich unikalny, wspaniały i bardzo „przytulaśny”.
Śledźcie zapowiedzi. Wkrótce kolejne ciekawe wydarzenia.


 

Lekcja biblioteczna – 23.11.2022 r.

O Kubusiu Puchatku rozmawialiśmy na wczorajszej lekcji bibliotecznej z 4-letnimi czytelnikami z grupy „Sowy”.
Do zobaczenia wkrótce. Jeszcze wiele bajek przed nami.


 

Spotkanie autorskie z Ewą Nabiałczyk – 18.11.2022 r.

W miniony piątek odbyło się w naszej bibliotece spotkanie autorskie z naszą lokalną pisarką – Ewą Nabiałczyk.
Dziękujemy za udział w wydarzeniu i zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych zapowiedzi.


 

Lekcja biblioteczna – 18.11.2022 r.

W piątkowej lekcji bibliotecznej uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej miłoszyckiej szkoły podstawowej.
Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!


 

Moja ulubiona bajkowa postać – 17.11.2022 r.

Za nami kolejne bajeczne spotkanie. Poczytaliśmy wspólnie piękne opowiadania, porozmawialiśmy o tym czy bajki są w życiu ważne, a potem dzieci przystąpiły do wykonywania kolorowych prac, równie pięknych jak marzenia.
Do zobaczenia wkrótce!


 

Lekcja biblioteczna – 16.11.2022 r.

Ci wspaniali czytelnicy to dzieci z grupy z „Promyki” z Publicznego Przedszkola Nr1. Wczoraj spędzaliśmy razem czas na lekcji bibliotecznej.
Czekamy na Wasze kolejne odwiedziny.


 

Odwiedziny grupy Misie – 7.11.2022

Po raz kolejny odwiedziła nas grupa „Misie” z Publicznego Przedszkola nr 1.
Nasi mali czytelnicy wypożyczyli kolejne książki, a wspólnie udało nam się przeczytać opowiadanie Joanny Wachowiak pt. „Orzeł czy kura”.


 

Jak okazujemy dobroć zwierzętom – relacja

Co się odwlecze, to nie uciecze. Udało nam się z Wami spotkać 3 listopada i spędzić czas z dziećmi na pogadance dotyczącej traktowania zwierząt. Po czytaniu wierszy, zostały wykonane piękne prace plastyczne.


 

Lekcja biblioteczna – 18.10.2022 r.

We wtorek przyleciały do nas „Biedronki” z Publicznego Przedszkola nr 1. Zapraszamy ponownie – po wypożyczenia książeczek i w odwiedziny.


 

Spotkanie z Pawłem Wakułą – 6.10.2022

Cóż to się w czwartek działo! Nasze zaproszenie przyjął pan Paweł Wakuła – a wszystko to w ramach projektu Przygoda z historią w tle czyli walizka pełna książek. Spotkanie odbyło się w PSP w Minkowicach Oławskich i uczestniczyła w nim klasa 6. Każdy z uczestników otrzymał książkę z dedykacją od autora. Dzieci wzięły udział także w konkursie rysunkowym.


 

Lekcja biblioteczna – 29.09.2022 r.

Kto nas odwiedził w czwartek? Nikt inny jak Grupa Misie z Publicznego Przedszkola nr 1, która zapisała się do biblioteki, a resztę czasu u nas spędziła na miłych rozmowach o jesieni i czytaniu tematycznych wierszyków.


 

Dzień Spadającego Liścia – 27.09.2022 r.

Wraz z grupą dzieci oficjalnie przywitaliśmy tegoroczną jesień. Porozmawialiśmy trochę o cechach tej pory roku i zabraliśmy się do tworzenia kolorowych rysunków. Wszystkie wyszły pięknie.


 

Lekcja biblioteczna – 22.09.2022 r.

W miniony czwartek na lekcji bibliotecznej gościliśmy pierwszoklasistów z PSP nr. 2.  Mamy nadzieję, że dzieciom się u nas podobało.
Zapraszamy ponownie.


 

Safari moich marzeń – 19.09.2022 r.

Bardzo dziękujemy panu Robertowi Gondkowi za fantastyczne poniedziałkowe spotkanie, na którym obejrzeliśmy przepiękne zdjęcia i wysłuchaliśmy cudownych opowieści zakotwiczonych w afrykańskim klimacie.
Dziękujemy także uczestnikom za ich udział w wydarzeniu. To dla Was i dzięki Wam takie spotkania mają miejsce w naszej bibliotece.


Zobacz nasz profil na Facebooku


 

Tydzień Książek Zakazanych 2022

W tym roku od 18 do 24 września obchodzimy Tydzień Książek Zakazanych.
Wydarzenie to wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało w 1982 r. na skutek wzrostu liczby podejmowanych prób cenzurowania książek oraz zakazywania ich udostępniania w szkołach i bibliotekach. Głównym celem święta jest promowanie wolności słowa i przeciwstawianie się ograniczaniu dostępu do informacji.
Zarówno w przeszłości jak i współcześnie podejmowano się różnych prób blokowania i cenzurowania książek na podstawie sprzeciwu osoby lub grupy. Dlatego właśnie tak ważne jest zwracanie na to uwagi i przeciwstawianie się temu procederowi, tak by nie pozwolić nikomu wpływać na dostarczane nam treści.


 

Lekcja biblioteczna – 9.09.2022 r.

Na dzisiejszej lekcji bibliotecznej gościliśmy uczniów klasy 8A z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.
Zapraszamy częściej. W naszych zbiorach znajduje się wiele ciekawych pozycji dla młodzieży.


 

Warsztaty mydlarskie – 12.07.2022 r.

Kolorowa radość zagościła w Bibliotece.
Nasi najmłodsi czytelnicy na warsztatach stworzyli swoje własne mydełkowe dzieła sztuki. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne spotkania.


Więcej zdjęć znajdziecie na naszych profilach społecznościowych


 

Złośliwości jej królewskiej mości – przedstawienie – 7.07.2022 r.

Teatr w bibliotece? Nie pierwszy i nie ostatni raz, mamy nadzieję.
W czwartek Teatr Maska wystawił dla najmłodszych czytelników przedstawienie „Złośliwości jej królewskiej mości”.
Zapraszamy wszystkich do udziału w innych wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę. Śledźcie nasze profile społecznościowe i pytajcie bibliotekarzy o nowości.


Więcej zdjęć znajdziecie na naszych profilach społecznościowych


 

Bezpieczne wakacje – relacja ze spotkania 5.07.2022 r.

We wtorek gościliśmy dzieci na kolejnym z naszych spotkań tematycznych. Na tapecie było nie co innego, jak wakacje.
Dziękujemy za wizytę i życzymy wszystkim udanego wypoczynku!


Więcej zdjęć znajdziecie na naszych profilach społecznościowych
 


 

Spotkania dla najmłodszych 8-14.06.2022 r.

Dzieje się u nas, dzieje! Kolejne grupy dzieci odwiedziły naszą bibliotekę w ramach spotkania dotyczącego Dnia Przyjaźni i lekcji bibliotecznych. Gościliśmy naszych najmłodszych czytelników oraz podopiecznych Publicznego Przedszkola nr 1 i Publicznego Przedszkola nr 2.
Nie możemy się doczekać kolejnych spotkań z Wami.


Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


Lekcja biblioteczna - grupa 6-latków z Przedszkola Publicznego nr 1 w Jelczu-Laskowicach

24.05.2022 odwiedziła nas grupa 6-latków z Przedszkola Publicznego nr 1 w Jelczu-Laskowicach. Miło było gościć naszych młodych czytelników.


 

Majówka z rodziną – spotkanie dla najmłodszych 19.05.2022 r.

Spotkanie dotyczące Dnia Rodziny upłynęło nam w iście rodzinnej atmosferze.
Najmłodsi czytelnicy Biblioteki przyszli posłuchać tematycznych wierszy, a później wykonali piękne rysunki.


 

Lekcje biblioteczne 16-18.05.2022 r.

W miesiącu bibliotek cieszymy się wzmożonym zainteresowaniem ze strony naszych czytelników. Bardzo nas to cieszy.
W tym tygodniu gościliśmy kolejne dwie grupy dzieci. Przyszły do nas z klasy 0 „C” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 i klas 0-3 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ALTRA.
Miło nam się było z Wami spotkać. Zapraszamy ponownie.


 

Zakochani w świecie – Indie – spotkanie z podróżnikami 11.05.2022 r.

W środowy wieczór porwała nas historia o dalekich podróżach.
Państwo Joanna Grzymkowska-Podolak i Jarosław Podolak, podróżnicy i dziennikarze opowiedzieli nam o swoich wyprawach do Indii.
Zdjęcia nie są w stanie odzwierciedlić kolorytu tego spotkania, ale stanowią jego piękną pamiątkę.
Zapraszamy na kolejne wydarzenia.

Więcej zdjęć na naszym facebookowym profilu.


 

Lekcja biblioreczna 12.05.2022 r.

Dziś odbyła się lekcja biblioteczna z udziałem 4-latków. Dzieci przyszły do nas z Publicznego Przedszkola nr 1, należące do grupy „Miś”, której wychowawcą jest pani Karolina Kraus.
Czekamy na kolejne odwiedziny.

Więcej zdjęć na naszym facebookowym profilu.


 

Dzień Zdrowia – 21.04.2022 r.

Dzień Zdrowia za nami, tak jak zorganizowane z tego powodu zajęcia, dedykowane najmłodszym czytelnikom naszej biblioteki. Czytaliśmy razem bajki, rozmawialiśmy o odżywianiu i wykonywaliśmy prace plastyczne.
Owocowe rysunki aż kuszą, żeby zjeść coś zdrowego.


Więcej zdjęcie na naszym facebookowym profilu.


 

Warsztaty wielkanocne - kurczak z jaja styropianowego

12.04.2022 roku odbyły się pierwsze od długiego czasu zajęcia dla dzieci. Na przedświątecznym spotkaniu dzieci wykonywały kurczaka z jajka styropianowego i krepiny. Po zdjęcia zapraszamy na Facebook'a biblioteki.


 

Dzień Kobiet – Koncert Solidarni z Ukrainą [online] (8.03.2022 r.)

Zapraszamy na koncert Olega Dovgala – ukraińskiego wirtuoza gry na fletni, który miał grać w Polsce w dniach 04-11.03. Wojna niestety pokrzyżowała te plany. W ramach solidarności z Ukrainą publikujemy ten koncert w wersji online, dedykując go wszystkim kobietom z okazji ich święta

 

 

Wiosna [online]

Serdecznie zapraszamy najmłodszych czytelników na pogadankę dotyczącą nadchodzącej wiosny. 
Materiał udostępnimy 18.03 o godz. 16:00 na naszym kanale na YouTube.
Czekamy na Was.


 

Lekcja biblioteczna (4.03.2022 r.)

Wczoraj gościliśmy na lekcji dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Mamy nadzieję, że od teraz będziemy częściej widywać się w naszej bibliotece.


Renifer Niko ratuje zimę (7.02.2022 r.)

W poniedziałek, z inicjatywy naszej biblioteki, dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 spotkały się z artystami Teatru Blaszany Bębenek z Trzebini. Spektakl nosił tytuł „Renifer Niko ratuje zimę”. Jak skończyła się ta misja ratunkowa? Chyba dobrze, jak oceniamy po uśmiechniętych twarzach dzieci. Mamy nadzieję, że miło spędziłyście czas.
Dziękujemy za wspólną zabawę.

Więcej zdjęć znajdzie się na naszym profilu na Facebooku.


 

Ferie 2022

Zachęcamy do udziału w tegorocznej edycji zajęć online dla najmłodszych w ramach ferii zimowych.
W pierwszym tygodniu zapraszamy na pogadankę o uczuciach i czytanie bajek – a wszystko to poprowadzą pani Irena i pani Mariola.
Nagranie zostanie aktywowane 1 lutego o godz. 16:00.



Nagranie dostępne od 1.02.2022 r. od godz. 16:00

 

W drugim tygodniu zapraszamy na warsztaty tworzenia kartek walentynkowych. Zajęcia z rękodzieła poprowadzi jak zawsze nasza niezastąpiona koleżanka Ela.
Nagranie zostanie aktywowane 8 lutego o godz. 16:00.



​Nagranie dostępne od 8.02.2022 r. od godz. 16:00

Do zobaczenia!


 

Przeczytam 52 książki w 2021 roku – podsumowanie |

Przeczytam 52 książki w 2022 roku – zabawę czas zacząć!

Chcemy Was poinformować, że w akcji czytelniczej wzięło udział 48 użytkowników naszej biblioteki. Dyplomy odebrało 10 osób.
Gratulujemy i zapraszamy do udziału w edycji 2022!

Nasze wydarzenie nawiązuje do międzynarodowej akcji, zostało jednak przygotowane przez nas w naszej bibliotece, z myślą o naszych czytelnikach.

Zastanawiasz się nad udziałem? Szczgóły na plakacie.


  •  

Zima i Święta – spotkanie online [dla najmłodszych]

Zapraszamy na wtorkowe spotkanie online, na którym pani Irena i pani Mariola będą opowiadać o zimie i tradycjach bożonarodzeniowych.
Wydarzenie w formie nagrania dedykowane jest najmłodszym czytelnikom naszej biblioteki i zostanie udostępnione 21 grudnia o godzinie 16:00.


Nagranie aktywne od 21.12.2021, godz. 16:00


 

V Jarmark Adwentowy w Jelczu-Laskowicach – wrażenia

Za nami V Jarmark Adwentowy. W tym roku Biblioteka o raz pierwszy wystąpiła w roli współorganizatora.
Dziękujemy wszystkim za wspólne celebrowanie przedświątecznej magii, ciepłe spotkania i pamięć. Spotkaliśmy przy bibliotecznym stanowisku wielu naszych czytelników.
Do zobaczenia w Wypożyczalni!


 

V Jarmark Adwentowy w Jelczu-Laskowicach

Święta coraz bliżej. Zapraszamy Was na tegoroczny Jarmark Adwentowy, którego jako Biblioteka jesteśmy współorganizatorem.
Impreza odbędzie się 12 grudnia w godzinach 11:30-19:00 w pobliżu naszego przepięknego Pałacu przy ul. Witosa.
Czeka tam na Was wiele świątecznych atrakcji – m.in. Parada Św. Mikołaja, bajka laserowa, korowód postaci z Gwardii Gryfa, limitowane widokówki świąteczne.
Z naszej strony zapraszamy dodatkowo na specjalne biblioteczne stanowisko, przy którym będzie odbywać się kiermasz książek i rękodzieła, wykonanego przez nasze bibliotekarki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na cele charytatywne.

Wydarzenie na profilu FB Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w J-L: [LINK]


 

Miś z ręcznika [warsztaty online]

Czy zabawkowe misie są tylko pluszowe? Niekoniecznie. Już w najbliższy weekend udostępnimy Wam nagranie warsztatowe, na którym bibliotekarka Ela stworzy niedźwiadka z ręcznika.
Jeśli zastanawiacie się jak samodzielnie wykonać zabawkę, bądźcie z nami w najbliższą sobotę (27.11.2021) o 15:00 na naszych mediach społecznościowych.


Dostęp od 27.11.2021 r. godz. 15:00


 

Dzień Pluszowego Misia 2021

Za co kochamy pluszowe misie? Przede wszystkim wspaniale się je tuli i bawi z nimi!
W dniu ich świeta opowiemy o nich co nieco najmłodszym czytelnikom biblioteki.
Zapraszamy w czwartek 25.11 do śledzenia naszych mediów społecznościowych. O 16:00 udostępnimy specjalne nagranie.

Do zobaczenia!


[Dostęp od 25.11.2021 godz. 16:00]


 

Różany bukiet z jesiennych liści [warsztaty online]

Jesień jest przepiękną porą roku, to nie ulega wątpliwości. Czaruje nas mnogością barw.
Zapraszamy na warsztaty online, podczas których z kolorowych jesiennych liści będziemy tworzyć różany bukiet. 

Przygotujcie:
– liście z ogonkami (nie zasuszone)
– nitkę
– lakier do włosów

Filmik zostanie aktywowany 29.10.2021 r. o godz. 17:00


 

O zwierzętach [dla najmłodszych] – październik 2021

W październiku, miesiącu poświęconym zwierzętom, przygotowaliśmy dla Was kolejne wirtualne spotkanie dla najmłodszych, które poprowadzą nasze bibliotekarki. Głównymi bohaterami opowieści będą oczywiście nasi mniej lub bardziej udomowieni pupile.

Nagranie zostanie aktywowane 26.10.2021 r. o godz. 16:00


 

Spotkanie autorskie – Andrzej Konefał i Adrian Kwiatkowski

To już 15 października o godzinie 19:00! Zapraszamy do obejrzenia nagrania ze spotkania autorskiego, podczas którego gościliśmy w Bibliotece dwóch pisarzy – Andrzeja Konefała i Adriana Kwiatkowiego.
Opowiedzą nam o swoich powieściach oraz kulisach pracy twórczej.
Filmik został opatrzony napisami dla niedosłyszących i niesłyszących.

(Dostęp od 15.10.2021 r., godz. 19:00)


 

Pierwszy Dzień Jesieni  2021

Ciepłe, letnie dni przeminęły, nadszedł czas długich, deszczowych wieczorów, spadających liści i grzybobrania! 
Z okazji początku jesieni, zapraszamy na wirtualne spotkanie z panią Ireną i panią Mariolą.
Filmik będzie dostępny od 23.09.2021 r. od godziny 15:00.

Dostęp od 23.09.2021 r., godz. 15:00


 

Świecznik z masy solnej – wakacyjne warsztaty online

Na ostatnich wakacyjnych warsztatach, dotyczących tworzenia rękodzieła z masy solnej, pokażemy jak zrobić ozdobny świecznik.
Przygotujcie:
– masę solną
– wałek
– foremki
– świeczkę typu podgrzewacz
– nożyk
– liście
– patyczki

Dostęp od 28.07.2021 r., godz. 17:00


 

Brelok z masy solnej – wakacyjne warsztaty online

Podczas trzecich zajęć na warsztat weźmiemy breloki z masy solnej.
Przygotujcie:
– masę solną
– foremki do ciasteczek
– kawałki koronki
– stempelki
– zawieszki do breloczków
– wałek

Dostęp od 21.07.2021 r., godz. 17:00


 

Ramka z masy solnej – wakacyjne warsztaty online

W kolejnej odsłonie warsztatów online pokażemy jak wykonać ozdobną ramkę z masy solnej.
Przyszykujcie:
– przygotowaną wcześniej masę solną
– karton
– zdjęcie, które chcecie umieścić w ramce
– linijkę
– ołówek
– nożyczki
– muszelki lub inne ozdoby
– patyczki po lodach
– pistolet z klejem na gorąco
– sznurek

Dostęp od 14.07.2021 r., godz. 17:00


 

Jak zrobić masę solną – wakacyjne warsztaty online

Rozpoczynamy nasze lipcowe warsztaty online z masą solną jako główną bohaterką.
W pierwszym filmiku pokażemy Wam jak ją przygotować.
Przyszykujcie:
– szklankę mąki pszennej
– pół szklanki mąki ziemniaczanej
– letnią wodę

Dostęp od 7.07.2021 r., godz. 17:00


 

Warsztaty online – bukiet ze słodkości

Podobały się Wam warsztaty tworzenia bukietu owocowego? Czas na bukiet ze słodyczy! To idealny prezent dla wszystkich łasuchów.

Przygotujcie:
– wybrane słodkości
– taśmę klejącą szeroką i wąską
– taśmę dwustronną
– patyczki do szaszłyków
– druciki
– nożyczki
– klej na gorąco
– papier do opakowania bukietu

Materiał zostanie opublikowany 22.06 o godz. 18:00



 

O wakacjach [dla najmłodszych]

Gotowi na letni wypoczynek? 
Wpierw zapraszamy na wirtualne spotkanie z panią Ireną i panią Mariolą.
Filmik będzie dostępny od 19.06.2021 r. od godz. 16:00.


 


 

Warsztaty tworzenia bukietu owocowego [online]

Gotowi na kolejne warsztaty? Tym razem instruktaż poświęcony będzie tworzeniu owocowego bukietu, który można podarować bliskiej osobie m.in. na Dzień Matki lub Dzień Ojca.

Potrzebne materiały:
– wybrane owoce
– patyczki do szaszłyków min30cm
– taśma klejąca
– rękawiczki
– folia lub papier do pakowania
– tasiemka i kokarda

Nagranie będzie dostępne od 25.05.2021 r. od godz. 17:00 na naszym kanale na YouTube.


 

O rodzinie [dla najmłodszych]

Z okazji zbliżających się Dnia Matki i Dnia Ojca zapraszamy naszych najmłodszych czytelników na kolejne spotkanie online z naszymi bibliotekarkami – panią Ireną i panią Mariolą.
Nagranie będzie dostępne od 24.05.2021 r. godz. 16:00 na naszym facebookowym profilu i kanale YouTube.


 

Warsztaty ozdabiania styropianowych jajek cekinami i tasiemką [online]

Zapraszamy na warsztaty ozdabiania styropianowych jajek cekinami i tasiemką. Nagranie będzie dostępne od 31.03.2021 r. od 18:00.
Przygotujcie:
– styropianowe jajko
– styropianowe kółko
– cekiny
– tasiemkę o szerokości 2,5 cm, pociętą na kawałki o długości 5 cm każdy
– szpilki
– klej
– nożyczki


 

Warsztaty tworzenia różyczek z makulatury [online]

Zapraszamy na kolejne warsztaty rękodzielnicze. Na instruktażu pokażemy jak tworzyć ozdobne różyczki z papieru.

Będziecie potrzebować:
– starej gazety lub zniszczonej książki
– nożyczek
– kleju w sztyfcie
– kleju na gorąco z pistoletem (do umocowania różyczki np. na pudełku)
– wykałaczek

Filmik zostanie opublikowany 5 marca 2021 r. (w piątek) o godzinie 17:00 


 

Wyprawy na najwyższe szczyty Afryki [nagranie]

Przypominamy o czwartkowym (18.02.2021) wydarzeniu z udziałem podróżnika – Roberta Gondka. Nagranie będzie dostępne od godziny 19:00 i pozostanie aktywne przez kilka dni. 
Zapraszamy!


 

O uczuciach – Walentynki 2021 [dla najmłodszych]

Z okazji zbliżających się Walentynek o uczuciach dzieciom opowiadają nasze bibliotekarki. Tym razem online, ale może a rok uda nam się spotkać w pokoju czytelniczym dla najmłodszych? :)


 

[Warsztaty online] – tworzenie osłonki na doniczkę – 12.01.2021 godz. 17:00

Wszystkie dzieci wraz z opiekunami zapraszamy na warsztaty tworzenia ozdobnych osłonek na doniczki. 
Będziecie potrzebować:
– puszki po konserwie
– kawałka arkusza piankowego w wybranym kolorze
– różnych materiałów papierniczych (do stworzenia ozdobnego latawca)
– markera
– drucika
– nożyczek
– kleju na gorąco
– patyczka do szaszłyków
– kawałka krepiny

Film instruktażowy zostanie aktywowany 12.01.2021 r. na krótko przez godziną 17:00


Przeczytam 52 książki w 2021 roku – edycja biblioteczna

Na początku 2020 roku włączyliśmy się w ogólnopolską akcję promowania czytelnictwa. Zainteresowanie z Waszej strony przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.
W związku z tym w styczniu 2021 i ponownie zapraszamy Was do podjęcia wyzwania przeczytania 52 książek do końca roku kalendarzowego.

Dlaczego warto wziąć udział w wyzwaniu?
– jest to świetna zabawa, motywacja i doskonały sposób na uporządkowanie swoich nawyków czytelniczych
– polecając akcję innym promujemy czytelnictwo i zachęcamy do korzystania ze zbiorów lokalnej biblioteki
– nikt z niczego nie rozlicza; za zrealizowanie wyzwania otrzymacie pamiątkowy dyplom, ale jeśli się nie uda – nic nie szkodzi. Zawsze można spróbować za rok! :)

Zasady:
– karty informacyjne i pustą listę do zapełnienia tytułami książek odbierzecie po 4.01.2021 od jednego z naszych bibliotekarzy
– listę wypełniacie przez cały 2021 rok wypożyczonymi i przeczytanymi tytułami
– nazwa wydarzenia mówi tylko o czytaniu, ale można wpisywać przesłuchane audiobooki
– wyzwanie nie ma ograniczeń wiekowych, ale starsza młodzież i dorośli nie mogą wpisywać sobie pozycji z literatury dziecięcej
– wydarzenie ma charakter ogólnopolski, ale nasza edycja skupia się wyłącznie na zbiorach wypożyczanych w naszej bibliotece
– wypełnioną listę należy zwrócić jednemu z bibliotekarzy najpóźniej 31.12.2021 r.

 


 

[Warsztaty online] – tworzenie bombki z cukierków – 19.12.2020 godz. 17:00

Bombka z cukierków? Czemu nie! Jak wykonać tę słodką ozdobę dowiecie się z materiału, który opublikujemy w sobotę 19.12.2020 na krótko przed godziną 17:00.

Przygotujcie:
– kulę styropianową
– haczyk do zawieszenia
– stojak
– szpilki 
– cukierki
– nożyczki z linijką
– klej na gorąco
– organzę
– tasiemkę

Filmik zostanie opublikowany 19.12.2020 r. na krótko przed godziną 17:00 w serwisie Youtube: 

 


 

[Warsztaty online] – tworzenie choinek z płatków kosmetycznych – 12.12.2020 godz. 17:00

Czy wiecie, że z płatków kosmetycznych można zrobić piękną śniegową choinkę? Taka dekoracja pięknie przyozdobi Wasze domy, a samo jej składanie może okazać się świetną zabawą dla całej rodziny.
Już w najbliższą sobotę opublikujemy filmik instruktażowy z tworzenia takich choinek.
Przygotujcie:
– stożek styropianowy
– płatki kosmetyczne
– klej na gorąco
– koraliki
Filmik zostanie opublikowany 12.12.2020 r. na krótko przed godziną 17:00 w serwisie Youtube: 


 

Kuba Michalski – We śnie
Na dobry początek weekendu polecamy zapoznanie się z utworem pana Kuby Michalskiego. Za tekst piosenki posłużył wiersz Bolesława Leśmiana, zatytułowany „We śnie”.



 

Tydzień Książek Zakazanych 2020

Wczoraj rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Książek Zakazanych.
Wydarzenie to wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w latach 80-tych XX wieku miał miejsce proces Island Triess School District przeciwko Pico dotyczący usunięcia z bibliotek szkolnych pozycji uznanych przez zarząd szkoły za nieodpowiednie.
Po licznych protestach i orzeczeniu sądu, który stwierdził, że urzędnicy szkolni nie mogą zabronić wypożyczania książek tylko z powodu ich zawartości, zakazane tomy wystawiono na targach BookExpo America w American Booksellers Association (ABA) w Andeheim w Kaliforni w 1982 r.
Dzisiaj wydarzenie to ma zwrócić naszą uwagę na te ciekawe i zawiłe dzieje w historii kultury książki oraz skłonić do sięgania po problematyczne i bardziej kontrowersyjne pozycje. Uczula także na kwestię obrony wolności słowa.
Zapraszamy do odwiedzin w naszej bibliotece i obejrzenia przygotowanej z tej okazji wystawki :)


 

Warsztaty decoupage [online]

Wielu z Was z pewnością słyszało o technice ozdabiania zwanej decoupage. Być może zastanawialiście się od czego zacząć albo czy w ogóle poradzicie sobie z tym zadaniem.
Wszelkie wątpliwości rozwieje przygotowany przez nas filmik instruktażowy, który opublikujemy już w sobotę
Spróbujecie? :)


[aktywny od 15.08, godz. 17:00]


 

Spotkania z Romanem Pankiewiczem

5 ważnych zawodów:


5 ważnych zawodów kultury i oświaty:


Islandia – trzeci żywioł:


 

FERIE 2020 – Tłusty Czwartek (20.02.2020)
Ostatnie zajęcia podczas ferii odbyły się w Tłusty Czwartek i dotyczyły karnawału. Na warsztatach powstało wiele barwnych i oryginalnych masek balowych.
Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją


Więcej zdjęć znajduje się na Facebooku.


 

FERIE 2020 – Dzień kota (18.02.2020)
We wtorek odbyły się u nas warsztaty plastyczne, których motywem przewodnim był Dzień Kota. W rezultacie powstało wiele kolorowych prac. 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Więcej zdjęć znajduje się na Facebooku.


 

FERIE 2020 – Walentynki

Wczoraj w Bibliotece odbyło się spotkanie z dziećmi dotyczące Walentynek. Po wspólnym czytaniu, dzieci wykonały prace plastyczne.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.

Więcej zdjęć znajduje się na Facebooku.


 

FERIE 2020 –Baśń dla małych łakomczuchów

We wtorek gościliśmy artystów z Teatru MASKA z Krakowa, którzy zaprezentowali swoją „Baśń dla małych łakomczuchów”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spektaklu.

Więcej zdjęć znajduje się na Facebooku.


 

Warsztaty i spotkanie z panią Sandrą Martynów (3.02.2020)

Wczoraj gościliśmy w naszej bibliotece panią Sandrę Martynów, która poprowadziła warsztaty przedsiębiorczości dla młodzieży i spotkanie autorskie dla dorosłych. Dziękujemy za mile spędzony czas i przekazaną wiedzę.

Więcej zdjęć znajduje się na Facebooku.


 

E-aktywni mieszkańcy gminy J-L – pierwsze szkolenia za nami

Pierwsi kursanci zakończyli już szkolenia w naszej placówce i odebrali swoje certyfikaty.
Jeszcze raz dziękujemy im za udział, a niezdecydowanych zapraszamy do zapisów – nowe grupy wciąż są tworzone :)

Więcej zdjęć znajduje się na Facebooku.


 

Dzień Kubusia Puchatka (22.01.2020)

W środę świętowaliśmy w Bibliotece Dzień Kubusia Puchatka.
Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia i śledzenia zapowiedzi kolejnych.

Więcej zdjęć znajduje się na Facebooku.


 

Wasztaty dekorowania pierniczków (12.12.2019)
Za nami warsztaty dekorowania pierniczków. Znaleźliśmy też czas na wspólne kolędowanie i czytanie bajek o tematyce świątecznej.
Było wesoło i kolorowo!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Więcej zdjęć znajduje się na Facebooku i Instagramie

 

Dzień Pluszowego Misia (21.11.2019)

Dzień Pluszowego Misia już za nami. Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Więcej zdjęć znajduje się na Facebooku.


 

Spotkanie autorskie z Martą Kisiel (14.11.2019)

Wczoraj naszym gościem była pani Marta Kisiel – pisarka, autorka książek fantasy, w tym serii o Małym Lichu, dwukrotna laureatka nagrody im. Janusza A. Zajdla za opowiadania „Szaławiła” (2017) i „Pierwsze Słowo” (2018).

Dziękujemy za spotkanie!

Więcej zdjęć znajduje się na Facebooku.


 

Lekcja biblioteczna (7.11.2019)

W zeszłym tygodniu gościliśmy na lekcji bibliotecznej grupę przedszkolaków. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Więcej zdjęć znajduje się na Facebooku.


 

Lekcja biblioteczna (23.10.2019)

 

W środę gościliśmy na lekcji bibliotecznej przedszkolaków z Magic Landu. Młodzi czytelnicy zapoznali się z zasadami panującymi w bibliotece i wzięli udział w pogadance edukacyjnej dotyczącej pór roku.

Więcej zdjęć znajduje się na Facebooku.


 

Światowy Dzień Dobroci dla Zwierząt

W zeszły piątek spotkaliśmy się z dziećmi w ramach obchodów Światowego Dnia Dobroci dla Zwierząt. Wspólnie spędziliśmy czas na czytaniu tematycznych bajeczek i wykonywaniu prac plastycznych.
Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy ponownie.


Więcej zdjęć na Facebooku


 

 

Dary jesieni

Za nami pierwsze powakacyjne spotkanie z dziećmi. Przywitaliśmy jesień czytaniem tematycznych wierszy i pracami plastycznymi.

Więcej zdjęć na naszym facebookowym profilu.


 

Wakacje

Za nami ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z naszymi najmłodszymi czytelnikami. Wszystkim dzieciom i ich opiekunom życzymy wesołych, bezpiecznych wakacji. Oby były tak kolorowe jak prace, które i tym razem powstały w naszej Bibliotece :)


E-senior – zakończenie kursu

W ubiegłym tygodniu dobiegł końca przeprowadzany w naszej bibliotece kurs E-senior. Dziękujemy za zainteresowanie i aktywne uczestnictwo w zajęciach. Mamy nadzieję, że nasi Czytelnicy będą mile wspominać spędzony u nas czas :)

 


 

Spotkanie z Romanem Pankiewiczem

W poniedziałek 03.06.2019 roku odbyło się w bibliotece spotkanie z Romanem Pankiewiczem - autorem książeczek dla dzieci. Uczestniczyły w nim 5-latki z Przedszkola Publicznego nr 2 w Jelczu-Laskowicach przy ul. Liliowej 3 oraz 2 klasy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Prusa. Dzieci poznały 5 ważnych zawodów: żołnierza, policjanta, strażaka, ratownika medycznego i listonosza. Usłyszały ciekawe wiersze o tych zawodach autorstwa pana Romana Pankiewicza. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.



 

Spotkanie z Kubą Michalskim

W piątek 31 maja 2019 roku odbył się w bibliotece koncert kuby Michalskiego pod tytułem "Śpiewana historia Polski". Koncert został zorganizowany na potrzeby projektu "E-Senior" w ramach zajęć animacyjnych w Jelczu-Laskowicach dla gr. nr 75, 76, 77. Przybyłe na spotkanie osoby mogły posłuchać piosenek Jacka Kaczmarskiego o tematyce historycznej i kompozycji Kuby Michalskiego do wierszy wielkich poetów. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania. Dziękujemy artyście za wspaniale spędzony wieczór oraz Czytelnikom za uczestnictwo w spotkaniu. Zachęcamy do oglądania zdjęć


 

Lekcja biblioteczna

 

W środę 22,05,2019 roku odbyła się lekcja biblioteczna, podczas której gościliśmy 4-latki z grupy II A z Przedszkola Publicznego nr 2 w Jelczu-Laskowicach
przy ul. Liliowej 3. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem biblioteki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na Facebook'u.


 

Spotkanie z okazji Dnia Matki

15 maja 2019 roku odbyło się spotkanie dla dzieci z okazji Dnia Matki. Dzieci wysłuchały wierszy o mamie i opowiadania "Nasza mama czarodziejka", a następnie wykonywały portrety swoich mam. Zachęcamy do oglądania zdjęć.


 

 

Spotkanie z podróżnikiem Przemysławem Supernakiem

10 maja 2019 roku odbyło się spotkanie z podróżnikiem Przemysławem Supernakiem. Pan Przemysław opowiedział uczestnikom o Gruzji. W trakcie prezentacji ukazał przepiękne krajobrazy, niezwykle różnorodne i dzikie góry, doliny pełne plantacji winorośli, stepy, wyjątkowo bujną przyrodę, zachwycające zabytki oraz zaskakującą kulturę tego kraju. Uczestnicy mogli również zobaczyć na filmikach gruzińską gościnność i otwartość na drugiego człowieka, zamiłowanie do biesiad i spotkań z innymi, trwających czasem aż po świt. Dziękujemy panu Przemysławowi za ciekawą i interesującą opowieść i przeniesienie nas na chwilę do tego pięknego kraju. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć


 

Rozdanie tabletów dla uczestników programu E-Senior

8 maja 2019 roku w ramach programu E-Senior odbyło się uroczyste wręczenie tabletów dla uczestników kursu. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.


Lekcja biblioteczna

8 maja 2019 roku gościliśmy dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Magdalenka". W trakcie lekcji bibliotecznej przedszkolaki poznały nasz księgozbiór i dowiedziały się jak trzeba zachowywać się w bibliotece. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na Facebook'u,


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich


Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 26 kwietnia 2019 roku odbyło się spotkanie dla dzieci promujące książki i czytanie. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia na naszym Facebook'u.


Spotkanie z Anną Bednarską

W piątek 05 kwietnia odbyło się spotkanie z pisarką Anną Bednarską. Autorka opowiedziała o swojej pracy twórczej, o tym skąd czerpie inspiracje, a także przedstawiła prezentację pod tytułem "Pisanie to terapia. Jak napisać sobie dobre samopoczucie." Zachęcała do traktowania pisania jako terapii, by pozbyć się negatywnych emocji i polepszyć swoje samopoczucie. Dziękujemy pani Annie za ciekawą opowieść oraz wszystkim przybyłym czytelnikom za uczestnictwo w spotkaniu. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia na Facebook'u biblioteki.


Szukamy oznak wiosny

W środę 20 marca odbyło się tematyczne spotkanie dla dzieci pod tytułem "Szukamy oznak wiosny". Najmłodsi wysłuchali opowiadań związanych z tą porą roku oraz stworzyli prace plastyczne. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania na naszym Facebook'u.


Spotkanie z Martą Kisiel

W miniony piątek gościliśmy panią Martę Kisiel, wrocławską pisarkę, autorkę książek o tematyce fantastycznej i obyczajowej. Spotkanie przebiegło w przesympatycznej atmosferze. Autorka podzieliła się z uczestnikami swoimi planami wydawniczymi i historią powstania książek już opublikowanych.
Naszym czytelnikom i pani Marcie dziękujemy za przybycie, a stowarzyszeniu Aglomeracji Wrocławskiej za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a biblioteki.


 

Spotkanie ze Zbigniewem Kołbą

We wtorek 05 marca w bibliotece  odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z panem Zbigniewem Kołbą - autorem książek: „Krioterapia”, „To warto wiedzieć”, ”Znajdź  mnie i kiedyś odwiedź”. Na spotkanie zaproszone były dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. Tematem spotkania było znaczenie czytania w poznawaniu otoczenia  na podstawie książki „Znajdź  mnie i kiedyś odwiedź”. Jest  to książka opowiadająca o przygodach chłopca Piotrusia podczas jego wakacyjnego pobytu u dziadka. Zawiera dużo zdjęć i rysunków mówiących o przeżyciach bohatera. Książka ma też charakter  edukacyjny – wskazuje jak poprzez zabawę dziecko może nauczyć się kontaktu z mapą. Książka zawiera mapy z terenów gminnych z ciekawymi nazwami miejscowości np.: Jeże, Kokoszka, Rogi, Mrówki, Pieczarki, Misie z krótkim ich opisem. Autor umieścił na początku książki bardzo mądre motto: "Uczymy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość tym, co umiemy", które było odczytane przez chętne dzieci.Pan Zbigniew zwrócił uwagę jak ważną rolę dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu pełni odpowiednia  ilość snu, zdrowe odżywianie oraz ruch na świeżym powietrzu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, trafnie odpowiadały na wszystkie zadawane  pytania. Na koniec miały również możliwość zakupienia książek z autografem autora, z czego chętnie skorzystały.


Po zdjęcia zapraszamy na Facebook'a biblioteki.


Lekcja biblioteczna

W czwartek 21 lutego odbyła się lekcja biblioteczna dla dzieci ze Świetlicy klas "0A" i "0B" ze Szkoły Podstawowej nr 2. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem oraz zasadami zachowywania się w bibliotece. Zachęcamy do oglądania zdjęć na Facebook'u.



 

Ferie 2019

Ferie dobiegły końca. Każdego dnia zimowej przerwy gościliśmy u nas naszych najmłodszych czytelników. Codziennie witał ich kącik zabaw, kilka razy czytaliśmy wspólnie bajki i wykonywaliśmy prace plastyczne. Okres ferii zimowych w Bibliotece zakończyło przedstawienie wystawione przez teatr Blaszany Bębenek, zatytułowane „Skarb to nie tylko złoto”. 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)


Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a biblioteki.


 

Zwyczaje Bożonarodzeniowe

We wtorek 11 grudnia odbyły się ostatnie w tym roku zajęcia tematyczne dla dzieci. Tym razem w świątecznej atmosferze rozmawialiśmy o Bożonarodzeniowych zwyczajach. Nasi najmłodsi czytelnicy tworzyli rysunki swojej wymarzonej choinki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na Facebook'u


Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Dnia Pluszowego Misia 29 listopada 2018 roku odbył się w bibliotece spektakl Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" pod tytułem "Na misiowych urodzinach - najważniejsza jest rodzina". Przedstawienie było skierowane do przedszkolaków. Dzieci żywiołowo reagowały na grę aktorów. Zapraszamy do oglądania na Facebook'u zdjęć z tego wydarzenia.


 

 

Lekcja biblioteczna

W piątek 23 listopada 2018 roku odbyła się lekcja biblioteczna, podczas której gościliśmy 4-latki z grupy II A z Przedszkola Publicznego nr 2 w Jelczu-Laskowicach
przy ul. Liliowej 3. Dzieci zobaczyły jak funkcjonuje biblioteka i mogły zapoznać się z księgozbiorem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na Facebook'u.


 

Lekcja patriotyzmu dla dzieci

W czwartek 22 listopada 2018 r. odbyło się spotkanie dla dzieci o treściach patriotycznych. Dzieci dowiedziały się wielu informacji o symbolach narodowych. Poznały godło, flagę oraz śpiewały hymn Polski. Na koniec układały puzzle z podziałem na województwa i miasta polskie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na Facebook'u.


 

Spotkanie z pisarzem Edwardem Łysiakiem

W piątek 16 listopada 2018 roku gościliśmy pisarza Edwarda Łysiaka, autora trylogii "Kresowa opowieść". Jest to debiut Pana Edwarda. Do napisania powieści zainspirowała go historia rodzinna opowiedziana przez babcię i mamę, które mieszkały we wsi Rybno i były świadkami samosądów ukraińskich nacjonalistów na ludności polskiej.  W trakcie spotkania pisarz opowiadał o swoich pobytach na Ukrainie i rozmowach z tamtejszymi mieszkańcami, które pomogły mu oddać autentyczny obraz ukazany w powieści. Opowiadał o własnych odczuciach i historiach, z którymi się zetknął. Z dużą ciekawością uczestnicy spotkania wysłuchali opowieści o wzruszających i wstrząsających faktach, nie tylko dotyczących historii zawartej w "Kresowej Opowieści" oraz zadawali także pytania na nurtujące ich tematy. Dziękujemy Panu Edwardowi Łysiakowi za przybycie do naszej biblioteki.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na Facebook'u


Spotkanie z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim

W piątek 26 października gościliśmy Bolesława Grabowskiego, który przeniósł uczestników spotkania w podróż po Australii. Pan Bolesław w ciekawy sposób opowiadał o tym miejscu przybliżając kulturę i przyrodę tego kraju. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania.


 

Zwierzę też czuje - nie jest rzeczą

We wtorek 23 października odbyło się spotkanie dla dzieci z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Zachęcamy do oglądania galerii zdjęć na Facebook'u


 

 

Warsztaty tworzenia komiksu (27.09.2018)

Dziś gościliśmy w Bibliotece pana Zbigniewa Masternaka, który poprowadził dla czwartoklasistów szkoły podstawowej warsztaty z zakresu tworzenia komiksów. Dziękujemy za udział w zajęciach, gratulujemy wyróżnionym i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a biblioteki


 

Barwy jesieni (25.09.2018)

Przedstawiamy fotorelację z wtorkowych zajęć plastycznych. Powstało wiele pięknych, kolorowych prac inspirowanych malowniczymi krajobrazami jesiennymi.

Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a biblioteki


 

Noc w bibliotece 2018 – filia w Miłocicach

W naszej filii w Miłocicach odbyło się spotkanie z dziećmi w ramach wydarzenia „Noc w bibliotece”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a biblioteki


 

Czerwcowe spotkania

W drugiej połowie czerwca gościliśmy na lekcjach bibliotecznych uczniów szkoły podstawowej nr 1. Odbyło się także spotkanie o tematyce wakacyjnej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych wydarzeń.


Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a biblioteki



 

Lekcje biblioteczne

W tym tygodniu odbyły się 3 lekcje biblioteczne dla grupy z Niepublicznego Przedszkola "Entliczek". Odwiedziły nas dzieci w wieku pięciu i sześciu lat. Zachęcamy do wchodzenia na Facebook'a i oglądania galerii  zdjęć z tych spotkań. 


Noc w Bibliotece

Kolejna "Noc w Bibliotece" już za nami. 25 maja dzieci mogły uczestniczyć w przygotowanych dla nich atrakcjach. Pierwszą część spotkania uświetnił Teatr "Moralitet", który przedstawił spektakl pod tytułem "Wielkie hece w bibliotece". Dzieci bardzo żywiołowo reagowały na aktorów i chętnie włączały się do rozmowy z nimi. Druga część spotkania zorganizowana była z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, więc zajęliśmy się treściami patriotycznymi. Przybliżyliśmy dzieciom trochę historii oraz czytaliśmy utwory polskich pisarzy. Całość przebiegła w miłej i przyjemnej atmosferze, a dzieciaki były zadowolone.

Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a biblioteki


 

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską

22 maja 2018 roku, w ramach projektu „Rozczytana Aglomeracja”, gościliśmy pisarkę panią Magdalenę Zarębską, autorkę wielu książek dla dzieci m.in. "Maja poznaje świat", "Kaktus na parapecie", "Ida, konie i reszta świata", "Ida i konie z Zielonej Wyspy". Autorka przybliżyła dzieciom zawód pisarza oraz rozmawiała o swojej twórczości. Na podstawie książki „O tym jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali” czy też „Ô tym, kiej Maciek Szpyrka cuzamen ze starzikiym wandrowali pō Nikiszu” pisarka przybliżyła dzieciom Śląsk i jego gwarę. Wspólnie dzieci wysłuchały głośnego czytania wiersza Pan Hilary- autorka prezentowała ten wiersz po Śląsku. Uczestnicy spotkania mogli posłuchać również piosenki zaśpiewanej w języku kaszubskim, a także spróbować swoich sił mówiąc w gwarze śląskiej. Spotkanie przebiegało w twórczej i wesołej atmosferze. Wszystkim podobała się gra w kalambury. W bardzo ciekawy sposób autorka przedstawiła drogę powstania książki, nad którą oprócz pisarza trudzi się wiele osób różnych profesji, by w końcu mogła trafić do czytelnika. Magdalena Zarębska bardzo ciekawie i ochoczo odpowiadała na liczne pytania dzieci. Spotkanie bardzo udane, było dużo radości. Dzieci świetnie się bawiły i mile spędziły czas, wzbogacając swoją domową biblioteczkę o nowe książeczki z autografem pani Magdaleny Zarębskiej.


Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a  biblioteki


Spotkanie z okazji Dnia Mamy

15 maja odbyło się spotkanie z okazji Dnia Matki, na którym czytane były wiersze oraz dzieci tworzyły laurki dla Mam.

Więcej zdjęć na  Facebook'u.


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 24 kwietnia odbyło się w bibliotece spotkanie, na którym rozmawialiśmy o tym jak ważne jest dbanie o książki. W święto książki zachęcaliśmy dzieci do czytania i rozwijania swojej wyobraźni. Po wysłuchaniu fragmentu polecanej przez nas książki, nasi najmłodsi rysowali, jak wyobrażają sobie postaci z usłyszanego chwilę wcześniej opowiadania. Zapraszamy do oglądania zdjęć na Facebook'u.


 

Lekcja biblioteczna z dziećmi z Klubu Dziecka "Magic Land"

20 kwietnia odwiedziły nas dzieci z Klubu Dziecka "Magic Land". W trakcie lekcji bibliotecznej maluchy zapoznały się z biblioteką oraz dowiedziały się, że tutaj można nie tylko czytać, ale również dobrze się bawić. Więcej zdjęć na Facebook'u.


 

Jaja w bibliotece:)

Świąteczne jaja robione przez dzieci w Filii w Minkowicach. Więcej zdjęć na Facebook'u.


 

 

Wiosenne spotkanie dla dzieci

Dnia 27.03.2018 roku odbyło się wiosenne spotkanie dla dzieci, a którym rozmawiano o pierwszych oznakach wiosny oraz o tradycjach wielkanocnych. Dzieci wykonywały prace plastyczne. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć na Facebook'u.


 

Walentyki - pogadanka o uczuciach

W dniu 13.02.2018 roku odbyło się spotkanie o tematyce walentynkowej. Dzieci tworzyły kartki walentynkowe. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na Facebooku.


Koncert Kuby Michalskiego – ballady Leonarda Cohena

8 lutego 2018 roku w naszej bibliotece odbył się koncert ballad Leonarda Cohena w wykonaniu Kuby Michalskiego. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała kilkunastu piosenek kanadyjskiego barda. W programie znalazły się zarówno utwory bardzo znane, jak i te mniej popularne. Większość z nich artysta zaśpiewał w oparciu o tłumaczenia Macieja Zembatego, Macieja Karpińskiego i Jerzego Menela, a piosenkę „Take this Waltz” wykonał w oryginalnej wersji językowej. Kuba Michalski od wielu lat jest wokalistą, gitarzystą, a także autorem i kompozytorem większości utworów grupy Cotton Cat, z którą nagrał cztery płyty. Zwyciężył w drugiej edycji Festiwalu Pieśni Leonarda Cohena. W trakcie występu nie zabrakło okazji do wspólnego śpiewania.

Dziękujemy Panu Kubie Michalskiemu za wspaniały występ, a licznie zgromadzonej publiczności za przybycie i wspólną zabawę.

 

Więcej zdjęć na Facebooku


 

Ferie 2018

Ferie za nami. Wiele się działo w naszej bibliotece :)

Przez te dwa tygodnie sześciokrotnie spotkaliśmy się z naszymi najmłodszymi czytelnikami. Powstało wiele pięknych prac plastycznych, bawiliśmy się przy wspólnym czytaniu i tworzeniu pachnących mydełek. Odwiedził nas także Smok Wawelski z krakowskiego Teatru MASKA.

Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili. Zapraszamy za rok!

Więcej zdjęć na Facebooku.


 

Spotkanie z pisarzem Marcinem Pałaszem

W piątek 15.12.2017 r. w ramach projektu „Rozczytana Aglomeracja” gościliśmy pisarza pana Marcina Pałasza. Autor książek o przygodach psa Elfa, słuchowisk i wielu innych pozycji dla dzieci i młodzieży, dwukrotny laureat wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego już od pierwszej chwili zaraził  wszystkich dobrym humorem. W wesoły i humorystyczny sposób opowiadał anegdoty ze swojego pisarskiego życia. Mówił o tym, że pomysły na książki czerpie z życia codziennego, ze snów i z wyobraźni. Wspomniał też o próbach napisania prawdziwego horroru, z którego ostatecznie wyszła zabawna opowieść  pod tytułem „Straszyć nie jest łatwo”. Pan Marcin opowiedział też o swoim psie Elfie, którego przygarnął ze schroniska i ta historia stała się kanwą kilku książek bardzo lubianych przez młodych czytelników. Właśnie za „Sposób na Elfa” otrzymał w 2013 r. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Spotkanie było niesamowite. Dzieci co chwilę wybuchały śmiechem, słuchając o nieprawdopodobnych przygodach bohaterów książek. Pan Marcin od pierwszej chwili zdobył sympatię młodych czytelników i podzielił się ze wszystkimi swoim optymizmem. Dzieci zadawały wiele pytań, na które nasz gość cierpliwie odpowiadał. Na zakończenie ustawiła się długa kolejka po autografy, które autor rozdawał. Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi Pałaszowi za przybycie do naszej biblioteki oraz Aglomeracji Wrocławskiej za umożliwienie spotkania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na Facebook'u.


 

Zwyczaje Bożonarodzeniowe

We wtorek 12 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie, na którym dzieci dowiedziały się o zwyczajach i tradycjach Bożonarodzeniowych. Dzieci miały również okazję pośpiewać wspólnie kolędy oraz stworzyć ozdoby choinkowe. Zapraszamy do oglądania zdjęć na Facebook'u.


Spotkanie z podróżnikiem - panem Bolesławem Grabowskim

W piątek 8 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie z podróżnikiem panem Bolesławem Grabowskim. Pan Bolesław opowiadał uczestnikom o swojej podróży do Ziemi Świętej, pokazywał interesujące zdjęcia oraz mówił o różnch ciekawostkach z tego kraju .  Zaktywizował również uczestników spotkania, którzy prezentowali przywiezione z Ziemi Świętej stroje. Dziękujemy za ciekawe spotkanie i zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć na Facebooku.


 

Spotkanie z podróżnikiem - panem Leszkiem Szczasnym

W piątek 1 grudnia 2017 r. już po raz szósty gościliśmy podróżnika - pana Leszka Szczasnego, który tym razem przedstawił slajdowisko ze swojej podróży do Tanzanii. Uczestnicy spotkania mogli na chwilę przenieść się do gorącej Afryki i wysłuchać opowieści o turystyce tego inspirującego kraju ale przede wszystkim dowiedzieć się wielu informacji na temat życia codziennego jego mieszkańców. Pan Leszek barwnie opowiadał o swoich dwóch podróżach do Tanzanii, które odbył w 2015 i 2016 roku. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego spotkania, która znajduje się na Facebook'u a osoby zainteresowane kolejnymi podróżami odsyłamy na stronę pana Leszka – www.leszekszczasny.pl

 


 

Dzień Pluszowego Misia

We wtorek 21.11.2017 odbyło się w bibliotece spotkanie z okazji Dnia Pluszowego Misia. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, które znajdują się na Facebook'u


Światowy Dzień Zwierząt

W czwartek 19.10.2017 r. odbyło się spotkanie dla dzieci z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Dzieci dowiedziały się jak szanować zwierzęta i dbać o nie oraz rysowały portrety swoich czworonożnych przyjaciół.

Po zdjęcia zapraszamy na Facebook'a biblioteki


Koncert Kuby Michalskiego (06.10.2017)

W piątek (6.10.2017 r.) odbył się w bibliotece koncert znanego warszawskiego barda Kuby Michalskiego, który wykonywał piosenki Jacka Kaczmarskiego. Artysta wprowadził zgromadzoną publiczność w nostalgiczny nastrój, zachwycając swoim głosem.

Nie zabrakło również okazji do wspólnego śpiewania oraz akcentu poetyckiego. Oprócz piosenek Jacka Kaczmarskiego wysłuchaliśmy również wierszy Juliana Tuwima „Lokomotywa”oraz „Deszcz jesienny” Leopolda Staffa w aranżacji Pana Kuby Michalskiego Na koniec zagrał również piosenkę Leonarda Cohena „Hallelujah”, którą publiczność starała się wykonywać razem z nim.

Kuba Michalski to artysta wielokrotnie nagradzany, w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Wydał pięć albumów z zespołem „Cotton Cat” i cztery solowe, w tym jeden z piosenkami Jacka Kaczmarskiego. Dziękujemy Panu Kubie Michalskiemu za wspaniałą atmosferę i przepiękny poetycki wieczór.

 


Bogactwo jesieni - za co ją cenimy (28.09.2017)

W czwartek 28 września odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie dla dzieci pod tytułem "Bogactwo jesieni - za co ją cenimy. Dzieci wysłuchały opowiadań, degustowały jesienne przysmaki oraz rysowały, z czym im się kojarzy ta pora roku.

Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a


Wakacje za pasem (20.06.2017)

Nasi najmłodsi czytelnicy powitali już tegoroczne wakacje. Na wtorkowym spotkaniu wspólnie czytaliśmy wiersze i rozmawialiśmy o letnim wypoczynku. Swoją wizytę dzieci podsumowały kolorowymi, pełnymi fantazji pracami plastycznymi.


Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a


 

Spotkanie z Magdaleną Knedler

W ramach projektu „Rozczytana aglomeracja” gościliśmy 8 czerwca 2017 roku o godzinie 18:00 Panią Magdalenę Knedler. Jest to autorka powieści obyczajowych („Pan Darcy nie żyje”, „Winda”, „Klamki i dzwonki”) oraz kryminalnego cyklu o pani komisarz Annie Lindholm („Nic oprócz strachu”, „Nic oprócz milczenia” i „Nic oprócz śmierci”). Na swoim koncie ma również krótkie formy i publicystykę. Za powieść „Pan Darcy nie żyje” otrzymała nominację w kategorii „debiut” do nagrody Emocje 2015, przyznawanej przez Radio Wrocław Kultura za najciekawsze lokalne wydarzenie kulturalne roku i nominację do nagrody WARTO 2016 przyznawanej przez wrocławską Gazetę Wyborczą.

Sympatyczna pisarka podbiła serca Czytelników, którzy licznie przybyli na spotkanie. Uczestnicy chętnie dzielili się wrażeniami z przeczytanych książek. Natomiast ci, którzy nie mieli jeszcze styczności z twórczością autorki, zostali zachęceni do sięgnięcia po jej literaturę. Dziękujemy Pani Magdalenie Knedler za inspirujące, pełne pozytywnych emocji spotkanie i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

 

Zapraszamy po zdjęcia ze spotkania na naszego Facebook'a


Spotkanie z Pawłem Wakułą

W ramach akcji „Z książką na walizkach”, promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży gościliśmy pisarza i ilustratora Pawła Wakułę. Spotkanie odbyło się 8 czerwca o godzinie 8:15, wzięły w nim udział dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Paweł Wakuła jest polskim rysownikiem prasowym, ilustratorem oraz autorem książek dla dzieci. Jest absolwentem malarstwa i pedagogiki artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Publikował rysunki satyryczne w czasopismach, między innymi „PC World Computer”, Super Expressie” „Gilotynie”, „Wędkarzu Polskim”, "Ekspressie Ilustrowanym", "Przeglądzie Sportowym","Gazecie Wyborczej". Od roku 1995 związany jest z "Tygodnikiem Angora" oraz „Angorką” dodatkiem dla dzieci, dla których tworzy rysunki, collage, humoreski.

Podczas spotkania autor w ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy i pasjach. Mówił dzieciom o kulisach pracy rysownika, o własnych książkach i historiach ich powstania, jednocześnie rysując bohaterów swoich opowieści. W swoje opowiadania wplatał legendy, a także gawędy o chochlikach, nimfach, rusałkach i innych stworach występujących w książkach. Rozmawiając z dziećmi autor nie zdradzał zakończenia żadnej z nich, zachęcając tym samym do ich przeczytania. Opowiadania o bohaterach swoich książek wzbogacał rysunkami, które szybko i sprawnie wychodziły spod jego ręki wzbudzając ogólny entuzjazm. Dzieci miały możliwość poznania leśnika Piątka, małego szczura laboratoryjnego Ogryzka i krasnoludka Maurycego i wielu innych wesołych bohaterów książek. Po spotkaniu dzieci miały okazję nabyć książki autora z cennym autografem. Dziękujemy panu Pawłowi za ciekawe spotkanie oraz za oryginalne ilustracje wykonane specjalnie dla dzieci z Jelcza-Laskowic.

Akcja „Z książką na walizkach” to dla wielu czytelników często pierwszy kontakt z autorem i niepowtarzalna okazja na unikatową dedykację.

W tym roku akcja „Z książką na walizkach” odbyła się pod hasłem „A to historia!”.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządów Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wołów i Powiatu Wołowskiego.

Głównymi organizatorami akcji są: Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie, Wydawnictwo Literatura oraz Wydawnictwo Akapit Press.

 

Po zdjęcia ze spotkania zapraszamy na naszego Facebook'a


Spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim

W środę 31 maja 2017 roku biblioteka miała przyjemność gościć autora powieści kryminalnych dla młodzieży i dorosłych, satyryka i dziennikarza - pana Arkadiusza Niemirskiego. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach. Wzięła w nim udział młodzież gimnazjalna. Dzięki interesującej prezentacji multimedialnej przygotowanej przez pisarza, uczestnicy mogli się zapoznać z jego życiorysem, zainteresowaniami i twórczością. Autor humorystycznie opowiadał o swoim dzieciństwie, młodości oraz o swoich pasjach: muzyce, przyrodzie i pracy w kabarecie, którego był współzałożycielem, pokazując tym samym ogromny dystans do siebie.

Arkadiusz Niemirski jest kontynuatorem serii książek o Panu Samochodziku, którego postać przybliżył młodzieży. Mówił o wyjątkowości Pana Samochodzika, kultowego polskiego detektywa oraz jego wehikule – brzydkim samochodzie, pod którego maską krył się silnik ferrari.
W dalszej części prezentacji bardzo interesujące były fragmenty dotyczące książek autora, w których za pomocą obrazów zaprezentował ich treść. Słuchając odpowiednio dobranej muzyki gimnazjaliści poznali kryminały m.in. „Testament bibliofila”, „Pojedynek detektywów”, oraz książkę dla dorosłych pt. „Prowokator”. Pisarz z dużą dawką humoru, posługując się językiem zrozumiałym dla młodego pokolenia przekonywał uczestników spotkania do wielu ważnych i wartościowych postaw życiowych. Apelował by mieli marzenia, cel życia i pasje, zachęcał do czytania wartościowych książek oraz swojego bloga, prowadzonego na własnej stronie internetowej. Dziękujemy Arkadiuszowi Niemirskiemu za przyjazd do naszego miasta i bardzo ciekawe, inspirujące spotkanie.

 

Zdjęcia ze spotkania dostępne są na Facebook'u biblioteki


Majowa lekcja biblioteczna

W piątek 26.05.2017 r. gościliśmy na lekcji bibliotecznej drugoklasistów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Dzieci mogły zwiedzić bibliotekę, zapoznały się również z regulaminem wypożyczania i księgozbiorem. Tego dnia przypadał akurat Dzień Matki, z tego względu tematem spotkania była „Matczyna miłość”. Dzieci posłuchały opowiadań oraz zaśpiewały piękną piosenkę o mamie.

Zachęcamy do przeglądania Facebook'a w celu obejrzenia zdjęć


 

Bukiecik dla Mamy

W czwartek 25.05.2017 r. odbyło się spotkanie dla dzieci pt. „Bukiecik dla Mamy”. Dzieci wysłuchały opowiadań i wierszy o sercu matki oraz malowały piękne portrety swoich mam.

 

Zdjęcia dostępne są na Facebook'u


Lekcje biblioteczne

W maju gościliśmy na lekcjach bibliotecznych dzieci ze Świetlicy Synapsa, drugą klasę ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz dzieci z zerówki ze Szkoły Podstawowej nr 1. Dzieci zwiedzały bibliotekę i dowiedziały się jak się do niej zapisać i jak korzystać ze zbiorów.

Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a


 

Moja Ojczyzna - Polska

W dniu 27.04.2017 r. odbyła się w naszej bibliotece lekcja patriotyzmu dla naszych najmłodszych czytelników. Bibliotekarki zapoznały dzieci z takimi pojęciami jak: Ojczyzna, patriotyzm, barwy narodowe, godło oraz hymn. Dzieci ochoczo chłonęły wiedzę i włączały się do rozmowy. W trakcie prac plastycznych wykonywały flagi i godło Polski w celu utrwalenia i zapamiętania, jak wyglądają nasze symbole narodowe.

 

 

Zapraszamy po zdjęcia na Facebook'a


Spotkanie z Ewą Chotomską (26.04.2017)

W dniu 26.04.2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jelczu-Laskowicach odbyło się spotkanie z panią Ewą Chotomską – aktorką, pisarką oraz autorką licznych piosenek dla dzieci. Niezwykle miło było nam powitać tę barwną postać w kolorowych strojach, piórkach i butach nie do pary. W spotkaniu wzięły udział przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego „Entliczek”, które bardzo entuzjastycznie powitały panią Ewę i chętnie włączyły się do proponowanej przez nią zabawy. Ewa Chotomska jest autorką takich programów dla dzieci jak: „TIK-TAK”, „Jedyneczka”, „Budzik”. Jest również współzałożycielką zespołu „Fasolki”, dla którego stworzyła wiele tekstów piosenek dla dzieci. Znana Ciotka Klotka z Tik-taka na spotkaniu opowiadała przedszkolakom o swojej pracy i o tym, co udało jej się przez te wszystkie lata zrobić dla dzieci. Treści dydaktyczne przekazywane przez panią Ewę wzbogacone były o recytację wierszy, które od małego towarzyszą pisarce z racji tego, że jej znana mama Wanda Chotomska zawsze bawiła się z nią w rymy, z których powstawały piękne wierszyki. Autorka zachęciła nasze dzieci do wspólnego rymowania.

Na spotkaniu nie mogło również zabraknąć piosenek z tekstami pani Ewy, m.in. „Szczotka, pasta”, „Mydło lubi zabawę” oraz „Fantazja”, które zaśpiewała razem z przedszkolakami. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w licznych konkursach organizowanych przez naszego gościa i chętnie odpowiadały na pytania.

Wielką atrakcją była możliwość otrzymania autografu od autorki, która z cierpliwością i sympatią podpisywała każdemu dziecku imienną dedykację.

Spotkanie przebiegło bardzo żywiołowo i w miłej atmosferze a dzieci były szczęśliwe, że mogły spotkać się z tak znaną, sympatyczną, pełną ciepła barwną artystką.

Serdecznie dziękujemy pani Ewie Chotomskiej za przybycie i przeprowadzenie tak entuzjastycznego spotkania. Jesteśmy pod wrażeniem i cieszymy się, że mogliśmy przyjąć w naszej bibliotece tak wspaniałego gościa.

Po galerię zdjęć ze spotkania z Panią Ewą Chotomską zapraszamy na Facebook'a

 

 


Za co kochamy wiosnę? (16.03.2017)

Na czwartkowym spotkaniu nasi najmłodsi czytelnicy ozdobili Bibliotekę pięknymi, kolorowymi pracami. Teraz pierwsze wiosenne kwiaty kwitną już nie tylko w ogrodach. Znalazła się też chwila dla poezji i czytania wierszy o tej kolorowej porze roku.


Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a


 

Teatr MASKA – „Misio Tulisio” (13.03.2017)

Po raz kolejny gościliśmy w Bibliotece artystów krakowskiego Teatru MASKA. Wystawiona przez nich edukacyjna sztuka „Misio Tulisio” zyskała uznanie zebranych na widowni przedszkolaków.


Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a


 

Lekcja biblioteczna (6.03.2017)

Przedstawiamy krótką fotorelację z lekcji bibliotecznej, w której brały udział dzieci z przedszkola „Magdalenka”. Tematem zajęć był szacunek dla książki. 


Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a


 

„Zimowa giełda rozrywki” – gry, łamigłówki, quizy (23.02.2017)

Ferie w Bibliotece zakończyliśmy wspólną zabawą przy rozwiązywaniu kreatywnych zadań :) 
Zapraszamy za rok.


Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a


 

Psie i kocie zabawy. Spotkanie z weterynarzem (21.02.2017)

Czworonożni przyjaciele potrzebują naszej miłości o opieki. O tym jak opiekować się zwierzętami i jak z nimi bawić opowiadała lek. wet. M.Jagiełło. 
W spotkaniu udział wziął także Asaki.​


Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a


 

Pejzaż zimowy (16.02.2017)

Zima nie taka zła, nie nudna i nie tylko biała. Odwiedzający naszą bibliotekę dzieci przedstawiły ją na swoich pracach za pomocą wielu różnych barw i ciekawych kształtów.


Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a


 

Teatr MASKA – „Dobre wychowanie z nami zostanie” (14.02.2017) 

W pierwszy wtorek ferii gościliśmy w Bibliotece aktorów z teatru MASKA z Krakowa. Wystawili edukacyjne przedstawienie pt. „Dobre wychowanie z nami zostanie”, podczas którego wspólnie z naszą niezastąpioną widownią zdołali przełamać urok podstępnej czarownicy :)


Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a


 

Kocha, lubi, szanuje (13.02.2017)

„Kocha, lubi, szanuje”, czyli uczuciowe rozpoczęcie ferii w Bibliotece. W dzień przed Walentynkami nasi najmłodsi czytelnicy wyczarowali wiele pięknych laurek dla swoich najbliższych. 


Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a


 

Kolędowanie 13.12.2016

Przedstawiamy krótką fotorelację ze spotkania bożonarodzeniowego z najmłodszymi czytelnikami naszej biblioteki. 


Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a


 

Dzień Pluszowego Misia – 22.11.2016

Wczoraj w naszej bibliotece świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. W obchodach naszym najmłodszym czytelnikom towarzyszyło grono wesołych niedźwiadków, które doczekały się swoich portretów :)


Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a


 

Lekcja biblioteczna – 25.10

Dziś z wizytą przyfrunęła do nas grupka „Biedronek” z Entliczka, poszerzając tym samym grono naszych najmłodszych czytelników. Zapraszamy ponownie :)​


Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a


 

Światowy dzień dobroci dla zwierząt

Przedstawiamy zdjęcia ze spotkania zorganizowanego w ramach Światowego dnia dobroci dla zwierząt. Jak zawsze było kolorowo i wesoło.


Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a


 

Lekcje biblioteczne (październik 2016)

W zeszłym tygodniu gościliśmy na lekcjach bibliotecznych młodych czytelników z Entliczka. A oto krótka fotorelacja.


Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a


 

Dary Jesieni

Nasi najmłodsi czytelnicy świetnie bawią się także po wakacjach. Na wczorajszym spotkaniu wiele uwagi poświęcono jesieni i jej darom, a spod rączek naszych młodych artystów wyszło wiele wspaniałych figurek jeży i kolorowych rysunków.


Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a


 

Spotkanie z Agnieszką Lingas-Łoniewską

W piątek (23.09) gościliśmy u nas Agnieszkę Lingas-Łoniewską. Czas na fotorelację :)

Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a


 

"Rozczytana aglomeracja" - spotkanie z Panem Tomaszem Duszyńskim

W ramach projektu „Rozczytana aglomeracja” 10.06.2016 odbyło się spotkanie z Tomaszem Duszyńskim, dziennikarzem i pisarzem – autorem wielu opowiadań fantastycznych, książek dla dzieci i młodzieży oraz legend związanych z Dolnym Śląskiem.

Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a


 

"Z książką na walizkach " - spotkanie z panią Krystyną Szulczyńską

W ramach akcji "Z książką na walizkach" gościliśmy 09.06.2016 roku Panią Krystynę Szulczyńską - tłumaczkę książek dla młodzieży z języka włoskiego. Pani Krystyna opowiadała o pracy tłumacza oraz o codziennym życiu we Włoszech oraz zachęcała młodzież do czytania książek, które tłumaczyła.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebook'u


 

Raj w rodzinie

Dziewiętnastego maja nasi najmłodsi czytelnicy odwiedzili bibliotekę, żeby porozmawiać o zbliżacym się Dniu Matki i Dniu Ojca. Kolorowe życzenia przelali na papier w postaci pięknych laurek. 


Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.


 

Lekcje biblioteczne (kwiecień-maj 2016)

W ostatnim czasie z duchem biblioteki przyszły spotkać się aż trzy grupy młodych czytelników z PSP nr 3 i MAGIC-LAND'u. ​


Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.


 

Ruandka w Afryce, czyli z piekła do raju

W piątek w bibliotece gościliśmy pana Leszka Szczasnego, który opowiadał o swojej wyprawie do Ruandy. Z pasją i zaangażowaniem przybliżył naszym czytelnikom kulturę tego odległego zakątka świata.

 

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.


 

Przyjęcie dla Królowej Książki

Prawdziwa królowa powinna mieć koronę. Nasi czytelnicy zadbali o to, by książka taką otrzymała – piękną, wyjątkową, jedyną w swoim rodzaju. A co to za koronacja bez królewskiego przyjęcia? I bez niego nie mogło się obyć, co trafnie uchwycił nadworny fotograf. Oprawę uroczystości zwieńczyły życzenia, napisane dla naszej koronowanej solenizantki:

„Kochana nasza królowo ubrana
czarnym drukiem, w dzień
Twoich urodzin, składamy z
wielkim hukiem. życzenia
100 stron co dzień odwiedzanych
przez dzieci i dorosłych w twych 
opowieściach zaczytanych.
Niech Twoje królestwo na twych
stronach opisane, nigdy 
nie zostanie na półce zapomniane”

23.04 obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. A wy pamiętaliście o złożeniu życzeń? :)


Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.


 

Kto ty jesteś – Polak mały

Dwudziestego szóstego kwietnia w naszej bibliotece królował duch patriotyzmu. Nie brakowało rozmów o symbolach narodowych, a biel i czerwień zawojowały prace plastyczne naszych młodych czytelników. A ile zabawy było przy układaniu puzzli edukacyjnych! Nuda w święta? Nigdy w życiu ;)


Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.


 

Noc w Bibliotece - Impreza Zmysłów

Już po raz kolejny 15 kwietnia odbyła się Noc w Bibliotece, tym razem pod hasłem Impreza Zmysłów. Dzieci podczas różnych zabaw miały okazję wyostrzyć swoje zmysły. Ćwiczyły swój wzrok, zapach, smak, słuch oraz dotyk. Niesamowitą frajdą dla dzieci, oprócz zabaw, podczas których mogły się wyszaleć i zintegrować z grupą, były również warsztaty mydlarskie, podczas których każdy sam mógł stworzyć swoje mydełko. Dzieci decydowały o kształcie, kolorze, zapachu oraz dodatkach, z których stworzyły mydełka. Następnie, gotowe dzieła mogły również samodzielnie zapakować. Imprezę prowadziła Pani Joanna Mądrala z Animacji Zabaw Dziecięcych Trele Morele. Po skończonych zabawach dzieci porozkładały karimaty i śpiwory i położyły się spać, bo przecież spanie w bibliotece wśród takiej ilości książek również było atrakcją, na którą przez cały wieczór czekały. Rano wszystkie dzieci zadowolone wróciły pod opieką rodziców do domu, by mile wspominać Noc w bibliotece.

Zapraszamy do obejrzenia całej galerii zdjęć z Nocy w Bibliotece, która dostępna jest na Facebook'u


 

Spotkanie z Romanem Pankiewiczem

11.04.2016 roku w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza odbyło się spotkanie dla młodzieży z panem Romanem Pankiewiczem. Opowiadał on o swojej trzeciej książce w ramach tryptyku Trzy Żywioły, zatytułowanej "Niemcy moja mała ojczyzna - drugi żywioł". W ramach spotkania podczas prezentacji multimedialnej pan Roman Pankiewicz dostarczył młodzieży wielu cennych informacji na temat historii Niemiec.


Spotkanie z Anną Bednarską

Nasza biblioteka gościła 18 marca autorkę panią Annę Bednarską, która promowała swą powieść "Trudny mężczyzna". Spotkanie wywołało ogromne emocje wśród czytelników, którzy przeczytali książkę i prowadzili bardzo żywiołową rozmowę z autorką. Dziękujemy Pani Annie Bednarskiej za wprowadzenie wszystkich w klimat swojej powieści o przyjaźni, miłości i trudnych wyborach, oraz za stworzenie przemiłej atmosfery.



 

Więcej zdjęć dostępnych na Facebook'u biblioteki

Zachęcamy również do odwiedzania Facebook'a autorki


Tydzień z Internetem

16 marca w bibliotece z okazji Tygodnia z Internetem odbyło się spotkanie dla seniorów pod hasłem Bezpieczny Internet na co dzień. Na spotkaniu omawiane były zagrożenia płynące z Internetu oraz sposoby zabezpieczenia komputera przed nimi. Uczestnicy dowiedzieli się między innymi jak bezpiecznie korzystać z komputera oraz jakich programów antywirusowych używać by komputery były dobrze zabezpieczone.

Więcej zdjęć do obejrzenia na Facebook'u biblioteki


Tradycje wielkanocne

15 marca 2016 roku odbyły się zajęcia dla dzieci, na których omawiane były tradycje wielkanocne i pierwsze oznaki wiosny. Dzieci miały okazję stworzyć dzieła kojarzące się z Wielkanocą.

Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a biblioteki


Ferie w bibliotece

W trakcie ferii odbywały się w bibliotece zajęcia tematyczne dla dzieci:

01.02.2016 – Bezpieczne ferie zimowe. Pogadanka o zimie i sportach zimowych. Rysunki dzieci o ulubionych sportach.

03.02.2016 – Światowy Dzień Kota. Pogadanka i prace plastyczne

05.02.2016 – Ferie z wierszem – piękna kraina wierszy. Czytanie najpiękniejszych utworów poetyckich dla dzieci.

08.02.2016 – Teatrzyk dla dzieci „Ostatnia książka świata”. Spektakl Teatru „Maska” z Krakowa.

10.02.2016 – Podróż dookoła świata. Poznajemy wybrane kraje. Układanie puzzli, zagadki.

12.02.2016 – Walentynkowe święto – Dzień zakochanych. Rozmowa o uczuciach. Prace plastyczne.

Wszystkie zdjęcia z ferii zimowych można zobaczyć na Facebook'u biblioteki


Dzień Babci i Dzień Dziadka

19 stycznia 2016 roku odbyło się spotkanie tematyczne, na którym dzieci wykonywały laurki z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

 

Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a biblioteki


Tradycje Bożego Narodzenia

8 grudnia odbyło się spotkanie, na którym dzieci dowiedziały się o tradycjach Bożego Narodzenia oraz tworzyły ozdoby, którymi przyozdobiły choinkę.

Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1033699116680323.1073741878.368830816500493&type=3


Spotkanie z panem Leszkiem Szczasnym

27.11.2015 już po raz czwarty gościliśmy w bibliotece podróżnika, pana Leszka Szczasnego.Tym razem opowiadał on o Syrii, w której był we wrześniu 2008 roku. Pan Leszek jak zwykle barwnie i z pasją opowiadał i przybliżał czytelnikom realia tego kraju.


Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a biblioteki: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1033692270014341.1073741877.368830816500493&type=3


Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku świętowaliśmy w bibliotece Dzień Pluszowego Misia. Tym razem odbył się on 17 listopada. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych maskotkach, następnie tworzyły prace plastyczne.

Więcej zdjęć na Facebook'u: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1033685993348302.1073741876.368830816500493&type=3


Zwierzę nie jest rzeczą

13 października 2015 roku odbyło się spotkanie dla dzieci pt. "Zwierzę nie jest rzeczą". Dzieci dowiedziały się o tym jak dbać o zwierzęta, następnie rysowały swojego ulubionego zwierzaka.

 

Więcej zdjęć na Facebook'u https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1033684423348459.1073741875.368830816500493&type=3


Lekcje biblioteczne

6 i 7 października nasza biblioteka zorganizowała lekcje biblioteczne dla dzieci. W tych dniach gościliśmy grupy przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Magdalenka”. Dzieci dowiedziały się jakie są zasady korzystania z biblioteki oraz zostały wprowadzone w świat twórczości Ewy Szelburg-Zarembiny.

Więcej zdjęć na Facebook'u


Spotkanie autorskie z panią Magdą Omilianowicz

2 października 2015 r. odbyło się spotkanie autorskie z panią Magdą Omilianowicz z Koszalina, dziennikarką, autorką reportaży i felietonów o tematyce społecznej i podróżniczej. Jej publikacje ukazały się w "Głosie Koszalińskim", "Przeglądzie", "Miliarderze", "Poznaniaku", "Sukcesie", "Top Class", "Polityce", holenderskim "Reve", nowojorskim "Kurierze Plus" i innych. Na spotkanie przybyli czytelnicy, którzy z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o podróżach Pani Magdy, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, którzy znaleźli nietuzinkowy sposób na życie, wywiadach, śmiesznych sytuacjach i niezwykłych losach jej bohaterów. Jej bohaterowie to między innymi podróżnicy, wielokrotny morderca, opiekunka ptaków, i inne ciekawe osoby, które odnalazły w swoim życiu pasję. Przez jej życie przewinęły się również znane osobistości jak np. Sofia Loren, Andrea Bocelli.
Zaproszeni goście z uwagą wsłuchiwali się w słowa Pani Magdy oglądając jednocześnie pokaz multimedialny przygotowany przez autorkę specjalnie na tę okazję. Autorka obiecała, że za jakiś czas przyjedzie ponownie do Jelcza-Laskowic, tym razem na dłużej.
Na zakończenie spotkania Pani Magda osobom zainteresowanym rozdała autografy z dedykacjami w zakupionych książkach. Dziękujemy Pani Magdzie Omilianowicz za sympatyczne spotkanie oraz czytelnikom za przybycie.

Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a biblioteki


Tydzień Zakazanych Książek

W dniach od 27 września do 3 października obchodziliśmy tegoroczny Tydzień Zakazanych Książek. W tych dniach w bibliotece można było oglądać przygotowaną wystawę, ukazującą książki z jakiegoś powodu zakazane. Zwracaliśmy tym samym uwagę na kwestię wolności słowa oraz problem cenzury i zakazywania książek. Tydzień Zakazanych Książek zaczęto obchodzić w 1982 roku w odpowiedzi na nagły wzrost liczby podejmowanych prób zakazywania książek w szkołach, księgarniach i bibliotekach. Jak wylicza Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotek, od tamtej pory na celowniku różnej maści cenzorów znalazło się ponad 11 tysięcy książek. Okazuje się, że powody, dla których utrudnia się innym dostęp do literatury, potrafią być absurdalne. Dwadzieścia lat temu w Kalifornii policja skonfiskowała czterdzieści egzemplarzy „Czerwonego Kapturka”. Zrobiono tak nie z uwagi na „drastyczne” fragmenty tekstu, w których wilk zjada babcię, a gajowy rozcina zwierzęciu żywcem brzuch, lecz fakt, że dziewczynka niosła babci w koszyku butelkę wina, co podpadało pod nakłanianie do alkoholizmu.
Obchodząc corocznie Tydzień Zakazanych Książek księgarniach w całym kraju zachęcamy do sięgania po książki, które z najróżniejszych przyczyn znalazły się kiedykolwiek na celowniku cenzorów.

Więcej zdjęć na Facebook'u biblioteki


Przyszedł wrzesień, dźwiga jesień...

Zajęcia dla dzieci zorganizowane 24.09.2015 pt. "Przyszedł wrzesień, dźwiga jesień..." Dzieci miały okazję zapoznać się z "darami jesieni", twórczością z nią związaną oraz w części plastycznej mogły stworzyć swojego własnego jesiennego ludzika.

 

Zachęcamy do odwiedzenia Facebook'a by obejrzeć więcej zdjęć.


Rozczytana Aglomeracja - Spotkanie autorskie z panią Agnieszką Gil

16.09.2015 roku w ramach projektu „Rozczytana Aglomeracja” w bibliotece odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z pisarką panią Agnieszką Gil. Projekt „Rozczytana Aglomeracja” organizowany jest przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej i aktywnie wspiera popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców regionu. Z projektem współpracuje Marcin Pałasz i Agnieszka Gil – dwójka lokalnych autorów, którzy tworzą teksty przeznaczone dla dzieci i słyną ze znakomitego kontaktu z najmłodszymi. Naszą bibliotekę odwiedziła pani Agnieszka Gil, która jak sama o sobie mówi – jest wrocławianką z urodzenia i z zamiłowania. Od zawsze uwielbiała pisać bajki. Od czasu debiutu w 2004 roku wymyślała ich coraz więcej, publikując je w lokalnych miesięcznikach. Jej teksty doczekały się uznania i zdobyły kilka nagród literackich. Ich dodatkowym atutem jest to, iż akcja często dzieje się właśnie we Wrocławiu. Autorka publikuje książki zarówno dla dzieci, jak i młodzieży i dorosłych. W dorobku autorki ukazały się książki pt. „Dziki szczaw”, „Herbata z jaśminem”, „Układ nerwowy”. Na spotkanie w Jelczu-Laskowicach zaproszone były dzieci z klas trzecich z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, które aktywnie w nim uczestniczyły. Pani Agnieszka przybliżyła im na czym polega zawód pisarza, oraz zachęcała do czytania książek. Odpowiadała też na każde pytanie, zadane przez dzieci, nawet na te najbardziej zaskakujące. Dziękujemy pisarce za przybycie do naszej biblioteki i za wspaniałe, sympatyczne spotkanie.

 


Noc Detektywów

05.06.2015 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jelczu-Laskowicach zorganizowała dla młodzieży Noc Detektywów. Impreza rozpoczęła się spotkaniem autorskim z Krzysztofem Petkiem – autorem powieści sensacyjno-przygodowych, reportażystą i organizatorem wypraw i szkół przetrwania. Następnie uczestnicy wyruszyli w miasto, rozwiązując detektywistyczne zagadki w poszukiwaniu skarbu. W trakcie Nocy Detektywów uczestnicy zrobili 17-kilometrową pieszą wycieczkę. Młodzi ludzie zyskali niecodzienną okazję poznania Jelcza-Laskowic od “ciemniejszej” strony, wykazania się odwagą, umiejętnością logicznego myślenia oraz zdrowym współzawodnictwem pomiędzy drużynami. Imprezę uświetnili również Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Jelcza-Laskowic, którzy wprowadzili młodych słuchaczy w tajniki pracy specjalistów od kryminalistyki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, pisarzowi oraz policjantom za cudowną imprezę.

Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook'a biblioteki


Odjazdowy Bibliotekarz 2015

W dniu 17 maja 2015 r. już po raz trzeci nasza biblioteka była organizatorem wycieczki rowerowej w ramach ogólnopolskiej akcji pt. „Odjazdowy Bibliotekarz”. Jest to akcja w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto i okolicę mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach. Pomimo silnego wiatru i w tym roku nie zabrakło amatorów wycieczek rowerowych, chcących aktywnie spędzić niedzielne popołudnie. O godzinie 15:00 zgromadzili się oni na Placu Jana Pawła II, chcąc uczestniczyć w wydarzeniu. Po rozdaniu gadżetów i omówieniu regulaminu wszyscy ruszyli na wycieczkę po okolicy, której końcowym celem był plac zabaw w Łęgu. Trasa przebiegała terenami leśnymi wzdłuż drugiego i trzeciego stawu aż do ul. Leśnej. Dalej wałem uczestnicy ruszyli aż do Łęgu na plac zabaw, gdzie odbyła się dalsza część imprezy. Każdy miał możliwość skorzystania z bookcrossingu. Jest to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych tzw. uwalnianie książek. Chętni mogli również posłuchać prelekcji na temat udzielania pierwszej pomocy, którą przygotowała Pani Karolina Niedźwiedź – ratownik medyczny, oraz poćwiczyć na fantomie. Przy wcześniej przygotowanym ognisku można było się zagrzać i upiec kiełbaski. Uczestnicy rozmawiali, integrowali się oraz odpoczywali na świeżym powietrzu. Dzieci grały w siatkówkę i korzystały z karuzeli na placu zabaw. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i wspólną zabawę. Szczególne podziękowania składamy Policjantom z Komendy Policji w Jelczu-Laskowicach za pomoc w bezpiecznym przejeździe oraz Panu Sołtysowi wsi Łęg za zgodę na wykorzystanie placu zabaw do wspólnej integracji przy ognisku.

 


"Jestem patriotą - elementarz małego Polaka"

05.05.2015 r. o godzinie 16:30 odbyło się spotkanie z dziećmi pt. "Jestem patriotą - elementarz małego Polaka". Dzieci poznały pojęcie patriotyzmu oraz symbole narodowe naszego kraju oraz miały możliwość zapoznania się z mapą Polski.

 


Spotkanie z Panem Leszkiem Szczasnym

16.04.2015 r. o godzinie 18:00 odbyło się spotkanie z podróżnikiem, Panem Leszkiem Szczasnym, który poprowadził slajdowisko pod tytułem "Biało-niebieska kraina pełna zapachów i achów". Opowiadał o swojej podróży do Omanu, o zmianach, jakie zaszły w tym kraju w w przeciągu trzydziestu lat, jak z kraju zabiedzonego stał się jednym z najlepiej rozwiniętych na świecie. Dziękujemy Panu Leszkowi Szczasnemu za przybycie do naszej biblioteki i ciekawą podróżniczą relację.

 


Wiosna, wiosna - jaka jesteś piękna...

19 marca 2015 roku odbyło się spotkanie pod tytułem "Wiosna, wiosna - jaka jesteś piękna...". Na spotkaniu dzieci rozmawiały o pierwszych oznakach wiosny, tradycjach wielkanocnych oraz przygotowywały prace plastyczne.


Spotkanie z Panią Zenobią Adamczyk

12 marca 2015 roku odbyło się spotkanie z Panią Zenobią Adamczyk, która opowiadała o swojej walce z rakiem i promowała swą książkę pod tytułem "Mieć biust jak C.C."


Szkolenia ECDL kluczem do społeczeństwa informacyjnego

W bibliotece realizowane były bezpłatne kursy komputerowe pod tytułem "Certyfikat ECDL kluczem do społeczeństwa informacyjnego". Projekt realizowany był przez J&C GROUP Karolina Chadzypanagiotis-Jurkiewicz. Zostały przeszkolone 4 grupy uczestników.

Więcej zdjęć na Facebooku biblioteki

 


Andrzejki w bibliotece 2014

28 listopada 2014 roku biblioteka zorganizowała dla dzieci Andrzejki. W tym dniu biblioteka zmieniła się w krainę magii, a bibliotekarki we wróżki, które przygotowały dzieciom wiele atrakcji. Wróżby i zabawy andrzejkowe pozwoliły wszystkim przenieść się w świat fantazji i wyobraźni.

Więcej zdjęć na Facebooku biblioteki


Dzień Pluszowego Misia

17.11.2014 roku odbyło się spotkanie dla dzieci z okazji Dnia Pluszowego Misia. Na dzieci w bibliotece czekało wiele misiowych atrakcji.


Spotkanie z pisarzem Jackiem Getnerem

Dnia 23.10.2014 nasza biblioteka gościła Pana Jacka Getnera - pisarza i scenarzystę m.in. seriali "Klan", "Malanowski i partnerzy" oraz "Daleko od noszy". Pan Jacek jest autorem opowiadań oraz serii kryminałów o Panu Przypadku, których dotychczas ukazały się trzy części ("Pan Przypadek i trzynastka", "Pan Przypadek i celebryci", "Pan Przypadek i korpoludki"). Na spotkaniu w Jelczu-Laskowicach czytelnicy mieli do autora wiele pytań, na które on z ochotą i interesująco odpowiadał. Uczestnicy z wielką uwagą słuchali gościa, który w ciekawy sposób mówił o początkach swojej twórczości, o tym skąd czerpie pomysły na fabułę utworów, kim są bohaterowie jego książek oraz jaką rolę w jego życiu odgrywa bliski kontakt z telewizją polską. Na koniec każdy z uczestników miał możliwość zakupu książek autora i zdobycia jego autografu. Dziękujemy Panu Jackowi Getnerowi za odwiedzenie naszej biblioteki, a czytelnikom za aktywny udział w spotkaniu.

Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebooka biblioteki


O finansach...w bibliotece

W 2014 roku biblioteka włączyła się w III edycję  projektu "O finansach...w bibliotece", Projekt „O finansach… w bibliotece – III edycja” był realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu była Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia były zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek. Projekt „O finansach… w bibliotece” służył zwiększeniu u osób powyżej 50. roku życia, mieszkających na terenach wiejskich i w małych miastach, umiejętności niezbędnych do poruszania się w świecie finansów, korzystania z bankowości elektronicznej. Miał na celu także przygotowanie bibliotekarzy do prowadzenia spotkań edukacyjnych poświęconych tematyce edukacji ekonomicznej.

Projekt realizowany był od kwietnia do czerwca, w ciągu tych miesięcy przeszkolono 25 uczestników kursu.
17 września 2014 roku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "O finansach...w bibliotece" wraz z wręczeniem dyplomów uczestnikom.

Więcej zdjęć na Facebooku biblioteki


Akcja "Kultura uskrzydla"

Biblioteka włączyła się w projekt Akademii Orange, pt. "Kultura uskrzydla", który pozwalał dzieciom spełnić marzenia, które w „dorosłym świecie” wydają się nierealne. Odbył się on w ramach Tygodnia Akademii Orange (24 maja – 1 czerwca) i inspirowany był twórczością Jana von Hollebena. Dzięki pobudzeniu wyobraźni i zmianie perspektywy (dosłownie i w przenośni) uczestnicy mogli osiągnąć co tylko chcieli:  mogli latać, walczyć ze smokami, zostać superbohaterem, księżniczką, czy czarownicą.


Więcej zdjęć na Facebooku biblioteki

 


Odjazdowy Bibliotekarz 2014

Bookcrossing, gongi tybetańskie, ognisko – to tylko niektóre z atrakcji, jakie odbyły się podczas rajdu rowerowego "Odjazdowy Bibliotekarz", organizowanego już po raz drugi przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jelczu-Laskowicach.
11 maja o godzinie 15:00, przy Placu Jana Pawła II, na miejscu startu rajdu, zgromadziło się wielu amatorów wycieczek rowerowych, którzy chcieli aktywnie spędzić niedzielne popołudnie. Po rozdaniu gadżetów i omówieniu regulaminów wszyscy ruszyli na wycieczkę rowerową po okolicy, której końcowym celem był Plac zabaw w Łęgu. Po drodze jednak czekała na uczestników pierwsza atrakcja. Przy ośrodku przy pierwszym stawie odbył się bookcrossing, czyli uwalnianie książek. Wedle idei bookcrossingu – biblioteka przekazała nieodpłatnie książki chętnym uczestnikom, po to by mogli je przeczytać i ofiarować dalej.
Po przerwie na wybranie interesującej lektury, nastąpił przejazd dalej przez okolicę do miejsca docelowego. Tam imprezę uświetniły gongi tybetańskie prowadzone przez Pana Macieja Adamskiego oraz prelekcja na temat udzielania pierwszej pomocy, którą przygotowała Pani Karolina Niedźwiedź – ratownik medyczny. Po relaksacji dźwiękiem i wysłuchaniu przydatnych informacji na temat pierwszej pomocy nastąpiło pieczenie kiełbasek, przy przygotowanym wcześniej ognisku. Można było porozmawiać, zintegrować się, odpocząć na świeżym powietrzu. Dla dzieci również nie zabrakło atrakcji. Plac zabaw i boisko do siatkówki to przecież idealne miejsce do rozrywki. Wspólna zabawa trwała do wieczora a wszystkim dopisywały świetne humory.
Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogli przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie i wspólną zabawę.

Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebooka biblioteki


Spotkanie z Panem Leszkiem Szczasnym

7 maja 2014 roku o godzinie 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jelczu-Laskowicach odbyło się spotkanie autorskie z podróżnikiem, Panem Leszkiem Szczasnym. Na spotkaniu pojawiło się wielu amatorów podróży, którzy chcieli posłuchać relacji z wyprawy do Mauretanii. Spotkaniu towarzyszyła wystawa zdjęć pana Leszka, zrobionych podczas pobytu w tym kraju.
Tak sam autor opisuje swoją wystawę.
„Slajdowisko MAURETANIA, CZYLI MUCHY GROŹNIEJSZE OD AL-KAIDY jest efektem trzytygodniowego (wrzesień 2010) oswajania się z mało przyjaznym, pustynnym, dusznym i zmilitaryzowanym charakterem tego kraju. W cieniu toczącej się wojny z afrykańską odnogą Al-Kaidy toyotami 4x4 przemierzam szlaki, którymi podążał niegdyś rajd Paryż-Dakar. Piję przesłodzony bissap, do jedzenia podają mi mięso wielbłąda. Nie rozumiem, dlaczego tak wiele osób nosi niewygodne bubu. Podziwiam zabiegi kosmetyczne tutejszych kobiet. Telepię się najdłuższym pociągiem świata. Oglądam wyjątkową w skali Afryki mieszankę arabsko-murzyńską. Tonę w śmieciach i wszędobylskim pyle, wściekle odganiam się od much. Wiem, że jestem
w prawdziwym trzecim świecie, który nie ma wcale ochoty na zmiany. I o tym wszystkim emocjonalnie opowiadam i pokazuję na zdjęciach, których wiele musiałem robić z ukrycia.”



 

Noc w Bibliotece 2014

Kolejna Noc w Bibliotece już za nami. Odbyła się ona 4 kwietnia 2014 roku. Tym razem nasze spotkanie uświetniła pisarka, Pani Elżbieta Bednarczyk, która nie tylko czytała swoje książki i pokazywała zdjęcia z Australii, ale również zaprezentowała piękny cygański taniec. Następnie odbyły się zajęcia plastyczne i gry i zabawy, z których największą frajdę sprawiło karaoke. Na koniec to, na co wszyscy czekali, bo skoro noc, to czekało nas oczywiście spanie. A niecodziennie można spać w bibliotece, prawda? ;) Tak więc rozpoczęło się rozkładanie śpiworów i przygotowania do najważniejszego punktu wieczoru;) Co niektórzy dłuuugo nie mogli zasnąć, zapewne przez pozytywne emocje, których dostarczyła im impreza :) Najważniejsze, że wszystkim dopisywały dobre humory i się świetnie bawili, bo przecież o to właśnie chodziło :) Podsumowując wydarzenie, będziemy mile je wspominać i już myśleć nad atrakcjami na kolejną Noc w Bibliotece za rok, na którą już dzisiaj was serdecznie zapraszamy :)


Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebooka biblioteki


Występ Teatru Edukacji i Profilaktyki "MASKA"

26.02.2014 roku w bibliotece wystąpił Teatr Edukacji i Profilaktyki "MASKA", wystawiając spektakl pt. "Tajemnica zaginionych liter". Na spotkanie zaproszone były dzieci z przedszkola "MAGIC LAND". W trakcie przedstawienia dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek na temat biblioteki oraz nauczyły się poszanowania książek.


Spotkanie z Panią Elżbietą Bednarczyk

19.02.2014 roku biblioteka gościła Panią Elżbietę Bednarczyk, autorkę bajek, z których każda przekazuje jakieś wartości. Na spotkanie zaproszone były dzieci z Przedszkola "Entliczek".


"Krioterapia - to warto wiedzieć" - spotkanie z Panem Zbigniewem Kołbą

24.01.2014 roku odbyło się spotkanie z Panem Zbigniewem Kołbą, autorem książki "Krioterapia - to warto wiedzieć". Na spotkaniu poruszane były problemy leczenia niską temperaturą, leczenia bezsenności oraz przyswajalności witamin i minerałów.


Halloween 2013

24 października 2013 roku w Świetlicy Środowiskowej TOP odbyło się Halloween dla dzieci. Dzieciaki w przebraniach uczestniczyły w wielu zabawach i atrakcjach przygotowanych specjalnie na tą okazję. Wszyscy świetnie się bawili :)


Dzień Seniora

21 października 2013 roku w bibliotece zorganizowano Dzień Seniora. Z tej okazji odbył się internetowy Koncert życzeń.



Odjazdowy Bibliotekarz 2013

2 czerwca 2013 roku biblioteka włączyła się w akcję Odjazdowy Bibliotekarz. W tym dniu można było rowerami przejechać przez miasto i skorzystać z wielu zaplanowanych atrakcji. Głównymi punktami programu imprezy był bookcrossing, koncert gongów tybetańskich i ognisko. Wycieczka rozpoczęła się na Placu Jana Pawła II, a metą był park przy ul. Ogrodowej. Rajd rowerowy odbył się w ramach 4 edycji Ogólnopolskiej Akcji Odjazdowy Bibliotekarz i miał na celu integrację społeczeństwa.

 


Dzień Babci i Dzień Dziadka

17 stycznia 2013 roku odbyło się w bibliotece spotkanie dla dzieci. Dzieci stworzyły piękne laurki dla swoich Dziadków z okazji Dnia Babci i Dziadka.


Dzień Pluszowego Misia

26 listopada 2012 roku biblioteka zamieniła się w królestwo misiów. Dzieci przyszły do biblioteki ze swoimi ulubionymi maskotkami. Poprzez różnego rodzaju zabawy zaproponowane dzieciom uczciliśmy "Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia".


Spotkanie autorskie z Panem Zbigniewem Masternakiem

27 września 2012 roku odbyło się spotkanie autorskie z panem Zbigniewem Masternakiem. Pisarz z wielką pasją opowiadał o swoim życiu i twórczości. Dodatkowo pokazał fragment filmu "Księstwo", nakręconego na podstawie jego książek. Dziękujemy panu Zbigniewowi za miłe i ciekawe spotkanie. Zachęcamy czytelników do zapoznania się z twórczością pisarza. Książki można dostać u nas w bibliotece.


Święto Ziemniaka

20.09.2012 roku w naszej bibliotece odbyło się "Święto Ziemniaka". Było to spotkanie dla dzieci, na którym usłyszały one kilka ciekawostek o darach jesieni, oraz tworzyły ludziki z ziemniaków. Dziękujemy za wspólną zabawę:)


Noc w bibliotece - Biblioteka miodem płynąca...

Był gorący majowy wieczór, kiedy Miejska Biblioteka Publiczna w Jelczu-Laskowicach zamieniła się z wypożyczalni książek w Bibliotekę miodem płynącą...

11 maja 2012 w godzinach od 20:00 do 23:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jelczu-Laskowicach przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Noc w Bibliotece. Zrealizowano scenariusz pt. Biblioteka miodem płynąca...
Gościem specjalnym był pszczelarz - pan Henryk Kłak, który opowiedział dzieciom o swojej pracy i przeczytał bajkę. Na koniec miał dla wszystkich miłą niespodziankę... Dzieci czekała uczta w postaci degustacji różnego rodzaju miodu. Wszystkim bardzo smakował ten słodki przysmak.
Następnie bibliotekarki (przebrane w tym dniu za pszczółki:)) przeczytały dzieciom List od Królowej Pszczół, która prosiła w nim o poszanowanie przyrody i zapraszała do wspólnej zabawy.
I tak rozpoczęła się druga część imprezy opracowana pod kątem zabaw i konkursów. Dzieci miały do wykonania trzy zadania: zrobienie kwiatków z bibuły, tworzenie w grupach plakatów z pszczołami w roli głównej oraz szalone przebieranki powiązane z malowaniem twarzy. Po każdej zabawie dzieci zostały nagrodzone pamiątkowymi emblematami tematycznie związanymi z wykonywanymi zadaniami.
Wszyscy tak dobrze się bawili, że nawet się nie spostrzegli, kiedy trzeba było wracać do domu. Radosne, wesołe dzieci z uśmiechem na ustach, pełne emocji opuściły bibliotekę miodem płynącą, dzieląc się wrażeniami z rodzicami, którzy po nie przyszli.
My, bibliotekarze, serdecznie dziękujemy panu Henrykowi Kłakowi za uświetnienie naszej imprezy oraz dzieciom za wspólną zabawę. Jesteśmy szczęśliwi, że spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i obiecujemy, że postaramy się zapewnić równie wiele atrakcji w przyszłym roku w trakcie trwania kolejnej Nocy w Bibliotece...



Program Rozwoju Bibliotek

Biblioteka bierze udział w Programie Rozwoju Bibliotek jako biblioteka partnerska. Biblioteką wiodącą jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Sobótce. Bibliotekami partnerskimi są: Biblioteka Publiczna w Środzie-Śląskiej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Długołęce. W ramach Programu Rozwoju Bibliotek otrzymaliśmy sprzęt komputerowy, urządzenie wielofunkcyjne oraz aparat fotograficzny dla Filii w Miłocicach, oraz aparaty fotograficzne dla Filii nr 1, Filii w Minkowicach oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jelczu-Laskowicach. Od października 2011 roku do czerwca 2012 roku odbywały się szkolenia specjalistyczne z zakresu planowania rozwoju biblioteki w Jugowicach (wzięły w nich udział dwie bibliotekarki) oraz szkolenia informatyczne we Wrocławiu (w których uczestniczyły 2 bibliotekarki).

 


Spotkanie z podróżnikiem - Leszkiem Szczasnym

 

W ramach ogólnopolskiej akcji "Tydzień z Internetem 2012" Miejska Biblioteka Publiczna dnia 28 marca 2012 roku o godzinie 17:00 zorganizowała spotkanie promujące Internet. Impreza rozpoczęła się spotkaniem z podróżnikiem - panem Leszkiem Szczasnym. Drugą częścią była Internetowa zabawa pt. "W 80 minut dookoła świata".


Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie!


Programy, w których biblioteka bierze udział

1. "Akademia Orange dla bibliotek"

Miejska Biblioteka Publiczna w Jelczu - Laskowicach bierze udział w programie "Akademia Orange dla bibliotek", która finansuje koszty korzystania z Internetu. Od 28 lutego 2011 r. prowadzony jest kurs obsługi komputera i poruszania się po Internecie skierowany do czytelników powyżej 50. roku życia, nieposiadających umiejętności korzystania z nowoczesnych źródeł informacji. Kursy prowadzone są przez pracownika biblioteki. Biblioteka prowadzi kafejkę internetową, z której skorzystało w roku 2011- 1315 osób. Prowadzimy lekcje biblioteczne, w czasie których uczymy uczniów korzystania z zasobów biblioteki poprzez Internet. Zakupiono program edukacyjny "Profilaktyka uzależnień", skierowany do młodzieży, rodziców i nauczycieli. Gromadzimy zbiory biblioteczne, kontaktujemy się z czytelnikami za pomocą Internetu. Umożliwiliśmy czytelnikom zdalne składanie zamówień na materiały biblioteczne, zdalnej rezerwacji materiałów bibliotecznych do wypożyczenia oraz przedłużania terminów zwrotów materiałów bibliotecznych. Posiadamy własną stronę internetową www, za pomocą której informujemy czytelników o aktualnych wydarzeniach w bibliotece.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny